Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

Resmi blog sayfasıdır.

Bu blog’da yayınlanan içerikler sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
lipödem-nedir-nasıl-tedavi-edilir-e1548742235594.jpg

Lipödem, ‘ağrılı yağlanma sendromu’ olarak da adlandırılmaktadır. Kalça, uyluk, alt bacaklar ve bazen de kollarda yağ ve sıvı birikmesine bağlı anormal şişliktir. Şişlikler simetriktir, basmakla ağrılıdır, kolay morarır. Ayaklar şiş değildir. Hastaların hemen hemen hepsi kadındır ve genetik geçiş de vardır. Batı toplumlarına % 11-18 oranlarında kadın hastada görüldüğüne dair yayınlar vardır.


göğüs-büyütme-rehberi-e1547894206460.jpg

Göğüs büyütme en sık, en güzel estetik sonuçlarla ve kalıcı bir şekilde, meme protezi ameliyatı ile yapılır. Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle, silikon meme protezlerinin kalite ve güvenilirliğinin artması, şekil ve boyut seçenekleri, anestezinin gelişmesi, moda endüstrisi ve güzelliğe olan merak, meme protezi ameliyatları ile göğüs büyütmenin çok artmasına yol açmıştır. Güzel görünümlü, vücut ile orantılı, dik göğüsler, kadında özgüveni büyük oranda artırmaktadır.


labioplasti-nedir-e1547707106202.png

Labioplasti, kadın genital organında iç dudaklarda (labium minora) doğuştan veya sonradan oluşan şekil bozukluğunu düzeltmek için yapılan estetik cerrahi ameliyatına verilen isimdir. İç dudaklar yapısal olarak sarkık, büyük veya asimetrik olabilir. Bu durum yapısal genetik faktörlere bağlı olabildiği gibi, doğum sonrası veya aşırı kilo vermeye bağlı da olabilir. Her durumda genç kız veya kadın için gerek görünüm bozukluğu, gerekse fonksiyon açısından sıkıntı vericidir.


© 2012 - 2021 / Tüm içeriklerin kullanım hakkı saklıdır.

WhatsApp chat