Yüz Estetiği

Yağ Enjeksiyonu

YAĞ ENJEKSİYONU

Yağ enjeksiyonu, kişinin vücudundan alınan yağ hücrelerinin iğne ile başka bir yerine verilmesi işlemidir. Sıklıkla yüzde dolgu ve kırışıklıkların giderilmesi amacıyla uygulanmakla birlikte, vücutta hacim ekleme ihtiyacı duyulan popo, meme, bacak ve genital bölge gibi yerlerde de kullanılmaktadır. Alınan yer genellikle karında göbek etrafıdır.

Geçmişte özellikle yüze uyguladığımız yağ enjeksiyonları sonrası, birkaç ay sonrasında ciltte gözle görülür bir gençleşme gözlemliyorduk. Son yıllarda yapılan bilimsel çalışmaların sonucunda, yağ hücrelerinin vücutta bilinen en zengin kök hücre deposu olduğu anlaşıldı. Kök hücreler henüz evrimleşmemiş hücrelerdir ve hasar görmüş bölgelere nakledildiğnde ihtiyaç halinde kas, sinir veya deri hücresi olarak gelişebilir, eksik dokuları tamamlayabilir. Aslında yağ enjeksiyonu sırasında yapılan işlem, hedeflenen bölgeye aynı zamanda son derece zengin kök hücrelerin de naklidir. Yağ enjeksiyonları, dolgu sağlamak ve kontur düzeltmenin yanı sıra uygulandığı bölgede gözle görülür bir gençleşme de sağlamaktadır. Verilen yağlar yeni yerlerine adapte olup orada yaşamaya devam ederler. Günümüzde, yağ enjeksiyonlarının tekniğinin gelişmesiyle, verilen yağ hücrelerinin yeni yerlerinde yaşama oranları artmış ve büyük oranda kalıcı sonuçlara ulaşılmıştır.

İŞLEM NASIL YAPILIYOR?

Yağ enjeksiyonunu yapmanın birçok değişik tekniği ve aleti var. Temel olarak yağlar özel liposuction enjektörleri ile alınıyor ve başka bir enjektöre aktarılarak yeni yerlerine enjekte ediliyor. Her iki safhada da kesik yapmaya ve dikiş koymaya gerek yok ve lokal anestezi ve sedasyon eşliğinde uygulanıyor. Hastane koşullarında uygulamak ve sonrasında birkaç saat istirahatten sonra eve dönmek, işlemin başarısının anahtarı.

İŞLEMİN BAŞARISI NEYE BAĞLI?

Bu işlemin başarılı olması tamamen kullanılan aletlere ve tekniğe bağlı. Son yıllara kadar verilen yağların erimesi neredeyse bir kuraldı. Ancak son birkaç senede ciddi bir ilerleme oldu ve artık verilen yağların tutma ihtimali ciddi olarak arttı. Ben uzun yıllardan beri özel ürettirdiğim kapalı bir sistem ile yağları transfer ediyorum. Bu sistemde alınan hücreler hava ile temas etmiyor, kısa süre içinde de hedeflenen bölgeye enjekte edilmiş oluyorlar. Uzun yıllardan beri takip etmekte olduğum vakalarım, uyguladığım yöntemin kalıcılık oranının yüksek olduğu konusunda benimle hemfikir.

YAĞLAR EN SIK NEREYE VERİLİYOR?

Sıklıkla yüz bölgesinde kullanılıyor. Yüzde de elmacık kemikleri, eriyen orta yüz bölgesi, çene ucu, kaşlar ve şakaklar ve tabiki dudak yanlarındaki çöküntü alanları en sık uyguladığım bölgeler.Vücutta ise hemen hemen istenen her bölgede uygulanabiliyor.

Meme asimetrilerinin tedavisinde, çarpık bacaklarının düzeltilmesinde, popoya şekil verilmesinde, kadın genital bölgesinde dış dudakların dolgunlaştırılmasında oldukça başarılı sonuçlar elde etmekteyiz.


Hakkımızda

prof-dr-aylin-bilgin-karabulut

23 Eylül 1963 de İstanbul’da doğdu. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirerek Tıp Doktoru ünvanını aldı. İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda görev yapmaktayken 2002 yılında Doçent ve 2009 yılında Profesör ünvanını aldı. Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi, yurt içi ve dışı kongre ve panel konuşmaları vardır. Literatüre girmiş meme ve yüz estetiği yayınları bulunmaktadır. Özellikle meme estetiği, yüz estetiği, vücut kontur estetikleri (karın, bacak, kol germe) ve genital bölge estetiği ameliyatları konusunda deneyimli bir cerrahtır.
Devamı için tıklayınız

İlgili Videolar

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Soru ve Cevaplar

 • H. G.

  10/07/2018

  Yüze enjeksiyon işleminden sonra herhangi bir komplikasyon oluşuyor mu, yüzümde işlem yapıldığı o gün belli olur mu?
  Bu tedavi ne kadar zamana yayılan bir işlem, enjekte edilecek yağ alındığı aynı gün yüze enjekte ediliyor mu? Ya da muayene olduğum aynı gün içinde işlem yapılabilir mi?
  Son olarak bu işlem ücreti fazla problemi olmayan bir hastaya uygulama için ortalama ne kadardır?

  Cevap Ver

  • Merhaba , yağ enjeksiyonunda, enfeksiyon riski almamak için mutlaka hastane koşullarında gerçekleştiriyorum. Günübirlik operasyon şeklinde. Bir seans şeklinde uygulanıyor, birkaç gün süreyle yüzde şişlik olması normal. Maliyet bilgisi için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Dilek

  04/09/2018

  Merhabalar.. Ben 3 cocuk annesiyim ama malesef neredeyse vucudumun hicbi yerinde yag yok, yani yag orani cok dusuk, kilo anlamadigim icin bu yontemi dusunuyodum, fakat baskasindan yag alinip bi baskasina enjekte edebiliyormusunuz? Yani olurmu? Mesela bacaklarima, kalcalarima, falan dusunuyorum, illa kisinin kendi vucudunda ki yagmi olmali?

  Cevap Ver

  • Merhaba, plastik cerrahide sadece hastanın kendisinden alınan yağı kullanıyoruz . Başkasından mümkün değil, size bir diyetisyene baş vurarak kilo almanızı önerebilirim

   Cevap Ver

 • E. G.

  02/02/2019

  Ahh üç sezeryanlı doğum yaptım karnımda sarkıklık var burnumu düzeltmek istiyorum birde bacaklarımın bilek kısmı ince göbeğimden bacaklarıma yağ enjekte etmenizi isterdim ahh keşkee bunları gerçekleştirseydim dünyanın en mutlu kadını olurdum vallahi ama ücretini ödeyemezdim ücretli öğretmen maaşımla zorr hayal benimkisi.

  Cevap Ver

  • Merhaba, yardımcı olmayı çok isterdim ama kadınlar istesin yeterki , umarım siz de uygun koşulları oluşturursunuz. Arzu ettiklerimizi öncelik sırasıyla teker teker yapmak bir Öner’i olabilir

   Cevap Ver

 • N. N.

  10/05/2019

  Merhaba, ben göz altima yag enjeksiyonu yaptirmak istiyoru.
  Bana fiat bilgisi verebilirmisiniz?

  Cevap Ver

 • G. Ş.

  21/07/2019

  Merhaba, ben göğüs bölgem için düşünüyorum bu işlem kalıcımıdır, istediğimiz bölgeden aldırabiliyormuyuz yağı, yağ alınan bölgede zayıflama durumu nedir, fiyatı nasıl oluyor sizden ayrıntılı bilgi rica edebilirmiyim?

  Cevap Ver

  • Merhaba, yağ enjeksiyonunu meme büyütme amacıyla ancak sınırlı vakada uyguluyoruz, meme dokusu içine yağ enjekte edilmesinde sakınca yok, uyguladığım yöntemle kalıcı da olacaktır, yalnız ileride mamografi ile görüntülemede yağ dokusu meme kanseri ile karışabildiğinden, meme protezi daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca, amaç yağ enjeksiyonunun sağlıklı ve kalıcı olmasını sağlamak olduğunda, en uygun yer kök hücreden zengin göbek civarıdır. Eğer siz diğer bölgelerden de alınmasını arzu ediyorsanız, liposuction da bu işleme ek olarak yapılabilir , yani iki ameliyat maliyeti planlamalısınız. Daha ayrıntılı bilgi için GSM 05332966625 ten ulaşabilirsiniz

   Cevap Ver

 • S. K.

  25/07/2019

  Merhabalar doktor hanım, uzun zaman önce kilo verdim ve yüz bölgem çok zayıfladı. Sonrasında vücut geliştirme ile vücut formunu iyi bir düzeye getirdim ama yağ olarak kilo almadığım için yüz bölgesi aynı kaldı. Elmacık kemikleri ve orta bölge olmak üzere yağ dolgusu yaptırmak istiyorum. Ancak büyük ölçüde kalıcı olması için kaç seans yaptırmak gerekli, bir de ücreti öğrenebilir miyim?

  Cevap Ver

  • Merhaba , yağ enjeksiyonu yüzde çok iyi bir seçim, ben kalıcılık oranı yüksek olacak şekilde yağ enjeksiyonu uyguluyorum, çoğunlukla tek seans yeterli oluyor, maliyet için Mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Y. D.

  29/09/2019

  Merhaba,
  Benim son bir sene icinde yüz bölgemde cok zayiflama oldu. Hem göz altindaki morluklar icin hem de yüzüm icin yag enjeksiyonu düsünüyorum.
  Ve permalip. Bu islemler icin fiyat ögrenebilir miyim?
  Tesekkürler

  Cevap Ver

  • Merhaba, yüzde kalıcı hacim için yağ enjeksiyonu sıklıkla uyguladığım bir yöntem, permalip de dudakta oldukça iyi sonuç veriyor. Maliyet için özelden mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • F. D.

  07/11/2019

  Merhaba,

  Benim alnım tabak gibi dümdüz ve bu sebeple mi bilemiyorum göz kapaklarım fazla gözüktüğü için gözlerimin ifadesinden memnun değilim.Pörtlek olmamasına rağmen çıkık gözüküyor.Yağ enjeksiyonu yoluyla alnı bombeli estetik hale getirmek mümkün müdür?Bakışlara biraz daha ifade katar mı?Bu işlem mümkünse sonrasında ödem şişlik ne kadar olur,iyileşmesi uzun sürer mi ve kalıcılığı öncesinde uygulanan botoksla beraber ne kadardır?Teşekkürler

  Cevap Ver

  • Merhaba, yağ enjeksiyonu kalıcı olarak alın bölgesinde de uygulanıyor. Maliyet bilgisi için whatsapp 05332966625 ten resim gönderip bilgi alabilirsiniz

   Cevap Ver

 • batu

  20/12/2020

  merhaba hocam. akne çukurlarında etkili oluyor mu bu tedavi şekli. bir de bu işlemle beraber fibroblast dediğimiz kulak arkasından alınan kök hücre tedavisi kombin şeklinde uygulanabilir mi?

  Cevap Ver

  • Yağ enjeksiyonu akne Sekellerinde çok uygun tedavi değil, çünkü kalın bir malzemedir. Akne izleri için deriyi bir tür zımparalayarak dermabrazyon işlemi yapılabilir

   Cevap Ver

 • Füsun Ö.

  06/04/2022

  Merhaba,
  Benim son bir yılda yüzüm birdenbire çöktü ve boynum sarktı. Bu durum beni çok rahatsız ettiğinden yağ enjeksiyonu yaptırmayı düşünüyorum. Merak ettiğim hususlar, operasyondan ne kadar zaman sonra insan içine çıkabilecek duruma geliniyor ? Güneşe çıkmak, denize girmek ne kadar süre sonra mümkün oluyor ve de ilk kontrolü operasyondan ne kadar sonra yapıyorsunuz? Bir de bana yüz ve boyun için aşağı yukarı bir maliyet verebilirseniz çok memnun olurum.
  Teşekkürler, iyi günler,
  Füsun Özsan

  Cevap Ver

Merak Ettiklerinizi Sorun

Soyisminiz ve mail adresiniz yayımlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yıldız * ile işaretlenmiştir.

© 2012 - 2021 / Tüm içeriklerin kullanım hakkı saklıdır.

WhatsApp chat