Meme Estetiği

Meme Dikleştirme

Meme kadında yerçekiminden en çok etkilenen organdır. Kilo alıp verme,emzirme ve deri kalitesine bağlı olarak sarkmalar (ptoz) oluşabilir.Meme dokusunu yerinde tutan bağlar zamanla gevşeyebilir. Çoğu zaman meme başı olması gerektiği yerin oldukça aşağısında yer alır.Sorun meme dokusuna, deriye ya da her ikisine birden ait olabilir.Bazı durumlarda meme hacmi yeterlidir fakat deri bollukları nedeniyle meme sarkıktır. Bazen de meme hacmi yetersizdir, sonuçta adeta içi boş görünümlü sarkık memeler ortaya çıkabilir. Bu durum sıklıkla özgüveni zedeler, kıyafet seçiminde zorluklar yaratır.

Memede belirgin sarkma varsa, ameliyat dışında hiçbir yöntem sağlıklı ve kesin sonuç vermez.Bana göre meme dikleştirme ameliyatlarının her türlüsü, plastik cerrahinin en çok tecrübe ve beceri isteyen ameliyatlarındandır. Fakat aynı oranda da hasta tatmini yüksek ameliyatlardır.

AMELİYAT ÖNCESİ

Diğer meme ameliyatlarında olduğu gibi, doktorunuzla neden ameliyat olmak istediğinizi ve bu ameliyattan ne beklediğinizi tartışın. Ailenizde meme hastalığı veya kanseri, sigara, ilaç alışkanlığı veya sistemik bir hastalığınız var ise doktorunuza söyleyiniz. Ameliyatın şekli ve olası problemleri doktorunuza sorunuz.

AMELİYAT

Ameliyat genel anestezi ile hastane koşullarında, ameliyathanede yapılır.Estetik meme dikleştirme ameliyatında sarkıklığın derecesine göre ameliyat planı yapılır. Meme başının uygun yerde olduğu fakat hafifçe içinin boşaldığı durumlarda (grade 1 ptozis) sadece meme protezi koymakla problem çözülür. Bunlar en şanslı hasta grubudur çünkü en az yara izi protez ameliyatında kalır, ameliyat yaklaşık 1 saat sürer. Meme başının yeri aşağıdaysa ve deri bollukları fazlaysa, sarkık haldeki meme dokusu yeniden şekillendirilir, fazla deri çıkartılır. Meme başı olması gereken yere getirtilir. Bunu sağlamak için meme başı kenarında iz bulunur. Deri bolluklarını sadece meme başı etrafından deri çıkartarak gidermeye çalışan ameliyat teknikleri vardır, bunlar genellikle burada daha kötü ve genişlemiş izler kalmasına yol açarlar.Diğer meme dikleştirme ameliyatlarında meme başı etrafında ize ek olarak, meme başının alt kenarının orta kısmından aşağı doğru uzanan 4-5 cm. uzunluğunda bir iz olacaktır. İz bırakmayan meme dikleştirme ameliyatı yoktur. Ancak, bu izler başlangıçta belirgin, zamanla belli belirsiz hale gelen izlerdir.

Meme dokusu şekillendirip deri bollukları yok edildikten sonra ortaya çıkan memenin hacmi yetersiz olacaksa bu durum önceden öngörülüp hastayla tartışılmalıdır. Bu durumda ameliyat sırasında uygun boyutlu bir meme protezi eklenerek, dik ve istenen boyutta meme elde etmek mümkün olacaktır. Protezin eklenmesi için ayrıca ek bir iz gerekmez. Bu ameliyat 1,5-2 saat sürer, bazen dren kullanmak gerekir, bunlar ertesi gün alınarak hasta özel sütyeniyle taburcu edilir.

AMELİYAT SONRASI

Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Ağrı genellikle sorun yaratmaz. Ameliyat sırasında meme protezi kullanılmış ise birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Memeler üzerine sütyen korse uygulanır., bunun 3 hafta kullanılması istenir. Dikişler alınmaz. Erken dönemde şişlik olabilir,meme başında hissizlik ve deri üzerinde morumsu renk değişimi olabilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur.

Hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir. 1 ay ağır sporlardan uzak durması önerilir. Estetik meme dikleştirme ameliyatı genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını düzelten onları yaşama daha bağlı hale getiren bir ameliyattır. Yeni şekillendirilmiş meme uzun süre dayanıklı olur, ancak aşırı kilo değişiklikleri, gebelik, emzirme ve yerçekimi yeni sarkıklıklara neden olabilir.


Hakkımızda

prof-dr-aylin-bilgin-karabulut

23 Eylül 1963 de İstanbul’da doğdu. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirerek Tıp Doktoru ünvanını aldı. İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda görev yapmaktayken 2002 yılında Doçent ve 2009 yılında Profesör ünvanını aldı. Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi, yurt içi ve dışı kongre ve panel konuşmaları vardır. Literatüre girmiş meme ve yüz estetiği yayınları bulunmaktadır. Özellikle meme estetiği, yüz estetiği, vücut kontur estetikleri (karın, bacak, kol germe) ve genital bölge estetiği ameliyatları konusunda deneyimli bir cerrahtır.
Devamı için tıklayınız

İlgili Videolar

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Soru ve Cevaplar

 • Y. E.

  31/05/2018

  Merhaba, goguslerimde uzun sure emzirmeye bagli hacim yetersizligi ve deri bollugu var. Ayrica meme ucu cevresini fazla buyuk buluyorum. Simetride veya meme baslarinin yerinde sorun yok. Acaba protez kullanmaksizin, sadece meme basi cevresini kuculterek hacimsizlige sebebiyet veren deri fazlaligindan kurtulmak mumkunmu? Eger mumkunse fiyati nedir ve olasi bir ameliyati sirf bayanlardan olusan bir ekiple gerceklestirmek mumkunmudur? Bilgilendirirseniz sevinirim. Tesekkurler.

  Cevap Ver

  • Merhaba, hacim yetersizliği olduğunda mememprotezi eklemeyi planlamak daha ddoğru olur. Ayrıca, Meme başı çevresinden bir miktar deri çıkartarak küçültmek mümkün ama bunun bir ölçüsü var . Fazla miktarda deri çıkarılacaksa dikine bir çizgi de eklemek gerek. Muayene ile durumunuz netleşir .
   Ekibimin tamamı zaten kadınlardan oluşuyor. Anestezi doktorum ve kendi hemşire ve kadın personelim ile çalışmaktayız GSM 05332966625 ten ulaşabilirsiniz

   Cevap Ver

  • N. A.

   07/04/2019

   Merhaba göğüs dikleştirme ameliyatı maliyet nedir

   Cevap Ver

 • S. O.

  15/06/2018

  Merhaba,
  24 yaşındayım. Yıllardır kilo alıp verdiğim için göğüslerimde aşırı bi yumuşama ve sarkma oluştu. Estetik olarak kötü ama göğüslerim çok yumuşak olduğu için eğildiğimde sütyenden çıkıyor devamlı düzeltmem gerekiyor. Bence meme hacmi oldukça iyi ama fazla derilerden kurtulmak istiyorum. Fiyat bilgisi verir misiniz?

  Cevap Ver

   • MG

    09/06/2020

    Merhabalar hocam eşim için yazıyorum size eşim doğumdan sonra sarkma yaşadı ve çok mutsuz dikleştirme ameliyatı için fiyat alabilirmiyim ve ayrıca muayeneyi ve ameliyatı siz yapiyosunuz değil mi

    Cevap Ver

    • Merhaba ,,meme dikleştirme son derece fazla ve iyi sonuçlarla yaptığım ameliyat. Bazen emzirme sonrası hacim kaybı da eşlik ediyor, bu durumda arzu edilirse meme protezi de aynı anda ekleniyor .
     Ameliyatı tabii ki ben yapıyorum, en keyif aldığım iştir. Maliyet için özelden size mail gönderiyorum

     Cevap Ver

   • PM

    26/05/2022

    merhaba,
    ben senelerdir aşırı kilo alıp vermeden (hamilelik dahil)
    baya bi sarkma ve bolluk var göğsümde.
    meme dikleştirme için fiyat bilgisi alabilirmiyim lütfen?
    teşekkürler

    Cevap Ver

 • S. U.

  22/06/2018

  Merhaba Aylin Hanim,

  Ben de sarkik gobegim ve memelerim icin ameliyat olmak istiyorum. Rica etsem bana da fiyat bilgisi gonderebilir misiniz?
  Boyum 1.71 kilom 85-87 arasi gidip geliyor. Acaba kilom meme ve karin germe estetigi yaptirmaya uygun mu? Bu arada 3 tane sezeryanla dogum yaptim ve iki ay once 2 yasindaki kizimi emzirmeyi biraktim ne kadar beklemek gerek
  Simdiden tesekkur ederim..

  Cevap Ver

  • Merhaba, Meme ve karın kombine ameliyatı en sık yaptığım ameliyatlardan . Emzirmeyi 2 ay önce bıraktığınız için, Meme ameliyatı istediğiniz her zaman mümkün. Kilonuz biraz fazla, yine de maliyetin bir miktar yükselmesi dışında sorun yok, ayrıca zaten ameliyat sırasında da kilo kaybınız olacak. Maliyet bilgisi için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • E. K.

  15/07/2018

  Merhaba bekarim ama memem sarkık ve ben çok rahatsız oluyorum ameliyatsız diklestirme mumkunmu ve diklestirme ameliyatı fiyati alabilir miyim

  Cevap Ver

  • Merhaba
   Maalesef ameliyatsız dikleştirme mümkün değil. Ameliyat sadece yumuşak dokuda ve deride gerçekleşiyor, sonuçları da kesin ve kalıcı. Maliyet bilgisi için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • D. İ.

  17/07/2018

  Aylin hanım merhabalar,
  göğüslerim istediğim büyüklükte aslına bakarsanız fakat emzirmeden ve süt sağmadan dolayı beni mutsuz edecek derecede sarktı. Sadece dikleştirme ameliyatı olabiliyor mu illa silikon yada meme protezi kullanmamız gerekecek mi? göğüslerim 80 beden ben sizden muayne için randevu almayı mutlaka düşünüyorum çünkü bu görüntü beni mutsuz ediyor fakat acaba işlem ücreti ne olabilir ön bilgi rica etsem mümkün müdür?

  Cevap Ver

  • Merhaba, Meme hacmini yeterli olduğu fakat Meme başının çok aşağıda ve deri bolluklarının çok olduğu durumlarda, tabii ki Meme protezi kullanmadan Meme dikleştirme ameliyatı yapıyorum. Hekim tecrübesi, son derece başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlıyor. Meme dokusu toparlanıp , sıkılaştırlyor . Maliyet bilgisi için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • N. D.

  29/07/2018

  Merhaba meme diklestirme icin yaklasik ucret bilgisi verebilirmisiniz,simdiden tesekkurler

  Cevap Ver

 • S. A.

  09/08/2018

  Merhaba ben 18 yaşındayım ve memelerim oldu bitti hep sarkık ve meme uçlarımda aşırı büyük bundan dolayı ameliyat olmak istiyorum ama yaşımdan dolayı emin değilim. Sorum bu ameliyatın kaç yaşından itibaren yapıldığı ve fiyatının yaklaşık nekadar olduğu.

  Şimdiden çok teşekkürler.

  Cevap Ver

  • Merhaba Meme küçültme ameliyatı sırasında Meme başları küçültülüp yukarıya alınıyor, memeye yeni ve güzel bir şekli de veriliyor. Emzirmeyi korma amaçlı teknikler uyguluyorum. Çok sayıda genç hastam var, 17 yaşında pekçok hastam var. Hasta çok sorun yaşıyorsa, 15 yaşa kadar ameliyat yapabiliyoruz . Maliyet bilgisi için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • E. Ö.

  18/09/2018

  Merhaba Aylin hanım, çok uzun zamandır meme ve mini karın germe kombine ameliyat olmak istiyorum ancak biraz kilo vermem gerektiğini düşündüm. Boyum 1,63 kilom 90 lardaydı şimdi 75 kiloyum üç çocuğum var sezeryan oldum sizce ameliyat İçin uygun muyum ve fiyat bilgisi verir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevap Ver

  • Merhaba, kilo vermeniz çok iyi olmuş, kilolu olmak maliyeti ve bir miktar da iyileşme hızını etkiliyor. Son derece fazla kombine ameliyat yapıyorum. Mümkünse birkaç kilo daha verin, ama zaten bu ameliyat sonucunda da kilo kaybınız olacak. Maliyet bilgisi için özelden mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Yasemin

  20/09/2018

  Merhaba, liposuction-lipofilling yontemiyle yapilan popo diklestirme ameliyati hakkinda bilgi almak istiyorum. Boyum 1.65 ve 67 kiloyum, popoda ve vucudun diger bolgelerinde sanirim yeterli miktarda yag mevcut. Ayrica fiyat bilgiside verirseniz cok sevinirim.
  Tesekkurler

  Cevap Ver

  • Yağ enjeksiyonu ile Popo büyütme sıklıkla yaptığım bir işlem , yağı elde etmek için de başlıca göbek çevresi olmak üzere yağın fazlaca olduğu bölgelerden liposuction yapıyoruz, resim gönderebilirsiniz gsm 05332966625, çok daha sağlıklı bilgi iletebiliriz , özelden de yazıyorum

   Cevap Ver

 • M. Ö.

  18/02/2019

  Mrb eşim çok aşırı çocuk emzirmekten göğüsü sarsmış bunun için ne yapmamız gerekiyor maliyet ne olur yaptıktan sonrada iz falan kalırmı bilgi ala bilirmiyim

  Cevap Ver

  • Merhaba, emzirme veya aşırı kilo verme sonrası meme sarktığında, eğer hacim yeterli ise meme küçültme- dikleştirme teknikleri ile şekil düzeltiliyor. 2 saatlik bir ameliyattır, ameliyat sonrası yatak istirahati değil ama birkaç gün kol hareketlerini kısıtlamayı öneriyorum . İyileşme ağrısız ve hızlı oluyor, dikiş de almıyorum . Maliyet içim özelden mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Tahani

  27/04/2019

  Hi … do you make breast lift surgery without silicone and you get on same wonderful results? If you do please how much cost breast lift surgery without silicone…. I have a embracing problem with my breast …

  Cevap Ver

  • C. S.

   08/04/2020

   Merhaba Doğum Sonrası Göğüslerimde Sarkma Ve Deformasyon Oluştu..Hangi Operasyon Ile Normale Dönebilir Acaba

   Cevap Ver

   • Merhaba , doğum sonrası çok karşılaşılan bir durum ve benim çok fazla yaptığım ameliyat. Meme dikleştime işlemi gerekir , meme hacmi büyük değilse, meme bezini koruyorum ve tekrar emzirmek mümkün . Eğer meme hacmi yeterli değil ise, aynı anda protez de eklenmesi mümkün . Gsm 05332966625 ten ayrıntıl bilgiye ulaşabilirsiniz

    Cevap Ver

 • Ezel

  12/06/2019

  Merhaba,
  Yılın hangi döneminde bu ameliyatı önerirsiniz?
  Maliyet bilgisi de alabilir miyim?

  Cevap Ver

  • Merhaba, estetik anaçlı ameliyatlar için mevsim kısıtlaması yok, halen oldukça yoğun çalışıyorum, iyileşmeler hızlı olmakta. Maliyet için özelden mal gönderiyorum

   Cevap Ver

 • N. Y.

  16/07/2019

  Merhaba, aşırı kilo kaybından dolayı memelerim çok sarktı. Hacim olarak bir sorunum yok. Protez hangi aşamada gerekiyor? Protezli ve protezsiz fiyat alabilirmiyim? Teşekkürler

  Cevap Ver

  • Merhaba , memenin sarkmasının tedavisinde eğer hacim yeterli ise mevcut dokularla dikleştirme yapıları ve fazla deri çıkarılarak güzel bir sonuç elde edilir . Protez kullanımı bu durumda tamamen tercihe bağlıdır, eğer dekolte bölümünde dokular fazlaca alağı sıyrulmış ise ve bu bölgede kalıcı bir dolgunluk arzu ediliyorsa , bu durumda protez eklemeyi öneriyorum, toplam hacimin fazlaca olmasını önlemek için de meme dokusundan bir miktar eksiltiyorum. Maliyet için özelden Mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • L. Y.

  01/09/2019

  Merhaba, 50 yaşındayım ve yaştan dolayı memelerimde sarkma var. Zayıf ve minyon yapılı olduğum için hacim sorunu yok gibi. Ameliyat sonrası ne kadar süre ile spor yapmamam gerekir.? Çalıştığınız hastaneler ve ameliyat maliyeti (protezli ve protezsiz) hakkında Bilgi alabilir miyim?

  Cevap Ver

  • Merhaba, meme dikleştirme ameliyatı sorasında eğer hacim sorunu yoksa protez kullanmak gerekmez. Eğer dekolte bölgesi çok boşalmış ise, burada arzu edilen dolgunluk için protez önerebilirim . Ameliyat sonrası 5 gün civarında masa başı işlere dönmek ve bir hafta sonunda tempolu yürüyüşe başlamak mümkün. Kolları ve omuzları kullanmayı gerektiren sporlara bir ay sonra başlanabilir , eğer protez kullandıysak bu süreye birkaç hafta daha eklemek gerekir. Maliyet bilgiler i için özelden Mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Özge

  19/12/2019

  Merhabalar size kısa bir sorum olacak göğüs ölçülerim şuan için 95 ben 79 kiloyum doğum sonrası baya bi sarma oluştu ve karın bölgemde doğumdan sonra kalan fazlalıklar var göğüs ölçülerimi 85 düşürmek ve dikleştirmek birde karın bölgemdeki fazlalıklardan kurtulmak istiyorum bunun maaliyetini tahmini ortalama bir rakam söyleyebilirmisiniz

  Cevap Ver

  • Merhaba, meme küçültme dikleştirme ve karın germe, son derece fazla bir Araf’a yani kombine olarak yaptığım ameliyat. Ortalama maliyet için size özelden mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • S. Ö.

  03/01/2021

  Aylin Hanım Merhaba,

  Güzel bir hafta dilerim. ben 2020 Eylül ayında meme estetiğinde ödülleri olan bir estetik doktoruna meme dikleştirme ameliyatı oldum. (jas altı 335 cc damla protez) İlk başta çok beğenmiştim ,ama ameliyat sonrası ödemler gittikten sonra memede bir asimetri farkettim. Bundan daha da önemli, silikonun dışarıdan kenarlarının memenin içe bakan göğüs arasında belli olduğunu farkettim. Daha sonra öne eğilince ise, rippling denilen dalgalanma olduğu farkettim. Doktorum gördü “deri çok gevşek ve ince, dalgalanması olması gayet normal, öne doğru eğilme sende dedi. İstersin yağ enjeksiyonu yaparız tek çözüm bu dedi”. Geçen ay iyice ödemler gidince birşey daha farkettim, protezi hafif öne doğru eğilince parmak uçlarımla çok bariz şekilde hissettiğimi, hatta iyice öne eğilince protezin görüntüsünün daha net göründüğünü de gördüm. Parmak uçlarımla protezin arkasına bile dokunabiliyorum protez öne gelince. Sanki protez memenin içine oturmamış, kaymış, öne gelmiş gibi…. ve protez öne eğilince çok rahatsiz ediyor, sanki göğsümün için de değil, dışında gibi, ağırlık yapıyor. Yorumunuzu alabilir miyim? Zaten pandemi sonrasında da size göstermek için randevu alacağım. bir de revizyon ameliyatlarının maliyet bilgisini de rica ederim. Sevgilerimle, saygılarımla.

  Cevap Ver

  • S. Ö.

   03/01/2021

   Aylin Hanım, Kas zarı altı oldum, kas altı değil. Kas altı yapmıyorum, “waterfall etkisi” oluyor dedi.

   Cevap Ver

   • Tüm hekimlerin aynı beceri ile kas altını kullanmadığını biliyoruz . Ancak kas zarı altı özellikle derisi ince zayıf hastaya çoğu zaman hiç uygun değil. Sizi ilk fırsatta muayeneye beklerim

    Cevap Ver

    • S. Ö.

     04/01/2021

     Kusura bakmayınız, damla değilmiş, kas zarı altı 335 cc yuvarlak protezmiş. Bu durumda bu protezin çıkarıp, kas altına konması gerekiyor. Çok teşekkürler. Mart-Nisan da size muayene için ziyaret edeceğim. Sevgilerimle.

     Cevap Ver

     • Tüm Meme protez ameliyatlarında mutlaka doktorunuzdan protezin kimlik ve garanti belgesini isteyin lütfen, ben de her hastama bunu veriyorum. Bu bilgiyi de muayeneye geldiğinizde yanınızda bulundurmanızı rica edeceğim

      Cevap Ver

  • Merhaba , sonraki sorunuzu da görünce sorunun kaynağını anladım. Özellikle ince derili hastada kas üzerinde protez kullanmak bahsettiğiniz soruna yol açıyor. Bu arada tıp camiasında geçerliliği olmayan ödüller ticari amaçlı bol bol dağıtılıyor maalesef. Size burada maliyet belirtemiyorum, ancak memede revizyon diyeceğiniz ameliyat sizin durumunuzda yeni baştan protezi de değiştirerek yapmak anlamına geliyor, 05332966625 ten ulaşabilirsiniz

   Cevap Ver

   • S. Ö.

    04/01/2021

    merhaba, mevcut protez kullanılmıyor mu? nedeni nedir acaba?Teşekkürler.

    Cevap Ver

    • Sorunlarınızın çözülmesi için mevcut protezin çıkarılıp kas altında hazırlanacak yeni bir plana konması gerekecektir . Ayrıca, damla şekilli protezler Meme dikleştirmede iyi sonuç almak için uygun değiller, ve erken veya geç dönemde bulundukları yerde dönerek asimetriye neden olurlar. Kalıcı ve iyi sonuç istiyor iseniz yapılması gerekenler bunlar

     Cevap Ver

 • G. D.

  04/03/2021

  18 yaşındayım yaşıma göre büyük ve büyüklüğü sebebiyle yumuşak dokuda sarkık göğüslerim var meme dikkeştirme ameliyatı düşünüyorum fiyat bilgisi alabilir miyim rica etsem?

  Cevap Ver

  • Merhaba yaşınız uygun. Büyük ve sarkık meme taşımaya çalışmak sağlık açısından dan da sakıncalı . Size maliyet için özelden mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • G. Y.

  11/05/2021

  Merhaba, kilo verme kaynaklı göğüs sarkıklığım var. İlla göğüs ucunun yeri değişiyor mu? Bir de ortalama maliyet ne kadardır? Teşekkür ederim

  Cevap Ver

  • Merhaba , memede deri bollukları olup sarktığında, meme başı da genellikle aşağıda olur. Güzel bir sonuç için meme başı olması gereken yere alınır, deri bollukları giderilir .
   Maliyet için özelden mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • B. T.

  23/08/2021

  merhaba 25 yaşındayım 75/D sütyen ölçüm. boyun düzlesmesi başladığı içim meme küçültme ameliyatı olmak istiyorum. sternal çentik ile 2 meme başı arası mesafe 25 cm asimetri yok. ameliyat ücreti hakkında bilgi almak istiyorum.

  Cevap Ver

 • Hatice h.

  02/12/2022

  Mrh Aylin hnm meme dikleştirme operasyonu hakkında bilgi verirseniz memnun olurum

  Cevap Ver

  • Merhaba meme dikleştirme çok yaptığım bir ameliyat, gerekiyorsa aynı anda protez de eklenebiliyor . Bir gece hastanede yatış yeterli, günlük hayata dönüş hızlı. Ayrıntılı bilgi için 05332966625 den ulaşabilirsiniz

   Cevap Ver

Merak Ettiklerinizi Sorun

Soyisminiz ve mail adresiniz yayımlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yıldız * ile işaretlenmiştir.

© 2012 - 2021 / Tüm içeriklerin kullanım hakkı saklıdır.

WhatsApp chat