Ameliyatsız Çözümler

PRP Uygulaması

PRP Uygulaması

PRP ( Platelet Rich Plasma) UYGULAMASI Trombositlerden zengi plazma uygulaması, son yıllarda popüler olmuştur. Kırışıklıkların azaltılması, cildin yenilenmesi, nem ve elastikiyet artışı, sivilce izlerinin giderilmesi ve saçlların güçlendirilmesi amaçlarıyla kullanılmaktadır. Bu yöntemde, hastanın kanı özel tüplere alınarak, santrifüj yardımıyla ayrıştırılır. Eritrosit (kırmızı kan hücreleri) den ayrıştırılan plazma, yoğun olarak trombosit (pıhtılaşma ve onarım hücreleri) ve lökosit (akyuvarlar yani savunma hücreleri) içerir. Elde edilen plazmaya DNA Aktivatörü eklenerek etkisi güçlendirilir. Sonrasında deinin yüzeyel katmanlarına seri enjeksiyonlar ile uygulanır. İşlem yaklaşık 30 dakika kadar sürmektedir. Sonrasında haifi şişlikler olabilmektedir.

PRP tedavisinin 3 hafta aralıklarla 3 seans halinde uygulanması önerilmekle birlikte, yaşa bağlı oalark 2-4 seans da planlanabilir. Elde edilen sonuçların kalıcılığı öngörülmekle birlikte, yılda 1 kez 1 seans uygulanması tavsiye edilir.

İşlemin hastanın kendi kanıyla uygulanıyor olması, herhangi bir allerjik reaksiyon gözlenmemesini sağlar.


Hakkımızda

prof-dr-aylin-bilgin-karabulut

23 Eylül 1963 de İstanbul’da doğdu. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirerek Tıp Doktoru ünvanını aldı. İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda görev yapmaktayken 2002 yılında Doçent ve 2009 yılında Profesör ünvanını aldı. Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi, yurt içi ve dışı kongre ve panel konuşmaları vardır. Literatüre girmiş meme ve yüz estetiği yayınları bulunmaktadır. Özellikle meme estetiği, yüz estetiği, vücut kontur estetikleri (karın, bacak, kol germe) ve genital bölge estetiği ameliyatları konusunda deneyimli bir cerrahtır.
Devamı için tıklayınız

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Merak Ettiklerinizi Sorun

Soyisminiz ve mail adresiniz yayımlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yıldız * ile işaretlenmiştir.

© 2012 - 2021 / Tüm içeriklerin kullanım hakkı saklıdır.

WhatsApp chat