Vücut Estetiği

Mini Karın Germe

MİNİ KARIN GERME AMELİYATI

Karın bölgesinde deri bollukları ve sarkmalar bulunan erkek veya kadın hastalarda karın germe (abdominoplasti) ameliyatı iyi sonuç veren bir ameliyat olarak bilinir. Bu ameliyat meme altı hizasından itibaren tüm karın ön bölgesindeki deformasyonları ve kontur bozukluklarını çözümlemeye yöneliktir. Deri bolluklarının sadece göbek deliğinin hizasının altında olduğu bazı hastalarda ise karın germe ameliyatı sadece bu bölgeye yönelik olarak yapılır. Mini abdominoplasti veya mini karın germe adı verilen bu ameliyat ile, göbek deliği çevresinde kesi yapılmaksızın, sadece alt karın bölgesindeki deri bollukları ve kontur bozuklukları giderilmiş olur.

Göbek deliği hizasının üzerinde deri gevşekliği bulunmayan hastalar için uygun bir ameliyat yöntemidir. Bazen de alt karın bölgesinde fazlaca yağ depolanmış olan hastalar, bunların giderilmesi için başvurmuş olabilir. Böyle hastalara yapılacak olan liposuction işlemi, bu bölgede derinin bollaşmasına yol açabilir. Bu durum ameliyat öncesinde ön görülerek, hastaya mini karın germe önerilir. Gerekirse aynı ameliyat sırasında üst karın bölgelesine de liposuction ile yağ alma işlemi uygulanabilir.

Ameliyat genel anestezi altında yaklaşık 1-1,5 saat kadar sürer, genellikle dren kullanılır ve ertesi gün alınır.. Ameliyat izleri karın germeden daha kısa olacaktır. Ameliyatı takiben giydirilecek olan özel korsenin en az 3 hafta kullanılması önerilr.

Ameliyat sonrası genellikle oldukça rahat geçer, 3-4 gün sonra işe dönülebilir. Yara izlerinin solması yaklaşık 1 yılı bulacaktır.

Uygun hasata seçilmesi şartıyla, oldukça iyi sonçlar veren bir ameliyattır.


Hakkımızda

prof-dr-aylin-bilgin-karabulut

23 Eylül 1963 de İstanbul’da doğdu. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirerek Tıp Doktoru ünvanını aldı. İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda görev yapmaktayken 2002 yılında Doçent ve 2009 yılında Profesör ünvanını aldı. Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi, yurt içi ve dışı kongre ve panel konuşmaları vardır. Literatüre girmiş meme ve yüz estetiği yayınları bulunmaktadır. Özellikle meme estetiği, yüz estetiği, vücut kontur estetikleri (karın, bacak, kol germe) ve genital bölge estetiği ameliyatları konusunda deneyimli bir cerrahtır.
Devamı için tıklayınız

İlgili Videolar

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Soru ve Cevaplar

Merak Ettiklerinizi Sorun

Soyisminiz ve mail adresiniz yayımlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yıldız * ile işaretlenmiştir.

© 2012 - 2021 / Tüm içeriklerin kullanım hakkı saklıdır.

WhatsApp chat