Vücut Estetiği

Mini Karın Germe

MİNİ KARIN GERME AMELİYATI

Karın bölgesinde deri bollukları ve sarkmalar bulunan erkek veya kadın hastalarda karın germe (abdominoplasti) ameliyatı iyi sonuç veren bir ameliyat olarak bilinir. Bu ameliyat meme altı hizasından itibaren tüm karın ön bölgesindeki deformasyonları ve kontur bozukluklarını çözümlemeye yöneliktir. Deri bolluklarının sadece göbek deliğinin hizasının altında olduğu bazı hastalarda ise karın germe ameliyatı sadece bu bölgeye yönelik olarak yapılır. Mini abdominoplasti veya mini karın germe adı verilen bu ameliyat ile, göbek deliği çevresinde kesi yapılmaksızın, sadece alt karın bölgesindeki deri bollukları ve kontur bozuklukları giderilmiş olur.

Göbek deliği hizasının üzerinde deri gevşekliği bulunmayan hastalar için uygun bir ameliyat yöntemidir. Bazen de alt karın bölgesinde fazlaca yağ depolanmış olan hastalar, bunların giderilmesi için başvurmuş olabilir. Böyle hastalara yapılacak olan liposuction işlemi, bu bölgede derinin bollaşmasına yol açabilir. Bu durum ameliyat öncesinde ön görülerek, hastaya mini karın germe önerilir. Gerekirse aynı ameliyat sırasında üst karın bölgelesine de liposuction ile yağ alma işlemi uygulanabilir.

Ameliyat genel anestezi altında yaklaşık 1-1,5 saat kadar sürer, genellikle dren kullanılır ve ertesi gün alınır.. Ameliyat izleri karın germeden daha kısa olacaktır. Ameliyatı takiben giydirilecek olan özel korsenin en az 3 hafta kullanılması önerilr.

Ameliyat sonrası genellikle oldukça rahat geçer, 3-4 gün sonra işe dönülebilir. Yara izlerinin solması yaklaşık 1 yılı bulacaktır.

Uygun hasata seçilmesi şartıyla, oldukça iyi sonçlar veren bir ameliyattır.


Hakkımızda

prof-dr-aylin-bilgin-karabulut

23 Eylül 1963 de İstanbul’da doğdu. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirerek Tıp Doktoru ünvanını aldı. İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda görev yapmaktayken 2002 yılında Doçent ve 2009 yılında Profesör ünvanını aldı. Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi, yurt içi ve dışı kongre ve panel konuşmaları vardır. Literatüre girmiş meme ve yüz estetiği yayınları bulunmaktadır. Özellikle meme estetiği, yüz estetiği, vücut kontur estetikleri (karın, bacak, kol germe) ve genital bölge estetiği ameliyatları konusunda deneyimli bir cerrahtır.
Devamı için tıklayınız

İlgili Videolar

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Soru ve Cevaplar

  • Merhaba, akrın germe ve meme büyütme, dikleştirme veya küçültme ameliyatlarını son derece fazla olarak bir arada yapıyorum, eğer seçtiğiniz doktor tecrübeli ise büyük risklerden bahsedilemez . Bu kombine ameliyatla vücut şekli önemli oranda iyileştiriliyor. Maliyet bilgisi için özelden mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • A. G.

  04/08/2019

  Merhaba Hocam, bilgilendirici yazınız için öncelikle teşekkürler. Kombine ameliyatlardan olan, mini karın germe ve göğüs büyütme ameliyatının fiyatı nedir acaba?

  Cevap Ver

 • R. C.

  12/09/2019

  Merhaba, karin germe ve gögüs büyütme (veya degistirme – bende silikon var ve degismesi gerekiyor) fiyati nedir acaba?

  Cevap Ver

 • Sonay Ç.

  23/04/2023

  Merhabalar
  Mini karın germe ve liposaction yaptırmak istiyorum. Hangi hastanede yapıyorsunuz. Maliyeti ne kadar olur. Hastanede kalış süresi kaç gündür.
  Teşekkürler

  Cevap Ver

  • Merhaba , mini karın germe , sadece göbek deliği altında deri fazlası bulunan hastalarda uygun oluyor . Aynı anda liposuction da uygulanabilir , bunlar için 1 gece hastanede yatış yeterli oluyor . Maliyet bilgisi için size özelden yazacağım

   Cevap Ver

Merak Ettiklerinizi Sorun

Soyisminiz ve mail adresiniz yayımlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yıldız * ile işaretlenmiştir.

© 2012 - 2021 / Tüm içeriklerin kullanım hakkı saklıdır.

WhatsApp chat