Prof. Dr. Aylin BİLGİN KARABULUT

Hakkımızda

23 Eylül 1963 de İstanbul’da doğdu. 1980 yılında Üsküdar Kız Lisesi’ni ve 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirerek Tıp Doktoru ünvanını aldı.

1986 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisasına başladı. 1990 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde ‘Health Science of San Antonio, The University of Texas’da gözlemci olarak bulundu. 1992 yılında ihtisasını tamamladı ve İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzman doktor olarak çalışmaya başladı.

1996 yılında Brüksel, Belçika’da ‘1996 Vesalis Course, Microurgical Dissection of Free Flaps and Clinical Applications’ kursuna katıldı.

1997 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde ‘Plastic and Aesthetic Surgical Center of Maryland’ da dünyaca ünlü estetik cerrah Prof. Dr. Oscar Ramirez’den endoskopik plastik cerrahi, yüz ve meme estetiği eğitimi aldı. Aynı süre içinde ‘John Hopkins University School of Medicine Baltimore’ da yüz bölgesinde taze kadavra çalışmaları yaptı.

İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda görev yapmaktayken 2002 yılında Doçent ve 2009 yılında Profesör ünvanını aldı. Halen aynı anabilim dalında öğretim üyesi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği üyesidir.

Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi, yurt içi ve dışı kongre ve panel konuşmaları vardır. Literatüre girmiş meme ve yüz estetiği yayınları bulunmaktadır.

Prof. Dr. Aylin BİLGİN KARABULUT özellikle meme estetiği, yüz estetiği, vücut kontur estetikleri (karın, bacak, kol germe) ve genital bölge estetiği ameliyatları konusunda deneyime sahip bir cerrahtır.

Evli ve ikiz erkek çocuk annesidir. Tüplü dalış, kayak ve peyzaj mimarisi zevk aldığı hobileridir.

Popüler Haber Sitelerinde Yayımlanmış Söyleşi ve Haberleri

Habertürk Sağlık – Yüz estetiği ameliyatlarından sonra iz kalır mı?

Milliyet – Pembenar – Göğüs ve karın sarkmasına çözüm

Hastane.com.tr – Her ameliyat iz bırakır

T24 – Cinsel bölgedeki şekil bozukluğu psikolojiyi bozar mı?

Popüler Video Platformlarında Yayımlanmış Videoları:

Uzman TV – Soru & Cevap Videoları

Mynet Kadın TV

Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut YouTube Kanalı


© 2012 - 2021 / Tüm içeriklerin kullanım hakkı saklıdır.

WhatsApp chat