Meme Estetiği

Meme Küçültme Ameliyatı

Meme, kadın vücudunda en önemli cinsel kimlik belirleyici organdır. Küçük memeler kadında psikoseksüel sorunlar yaratır. Büyük memelerin varlığında ise, bu sorunlara bir de beden sağlığını tehdit eden problemler eklenmektedir. Kadınlar özellikle genç kızlık çağlarında büyük memeler nedeniyle utanma, hareket güçlüğü, kıyafet seçiminde zorluklar gibi sıkıntılar yaşarlar. Bu sıkıntılara sırt ve boyun ağrıları, kamburluk, kollarda uyuşma, meme altında egzema ve pişikler de eşlik eder. Büyük ve sarkık memelerin yol açtığı boyun ve bel fıtıkları da oldukça yaygındır. Büyük memeli kadın, olduğundan çok daha kilolu ve yaşlı görünür, hareket etmekte ve istediğ ikıyafeti seçmekte zorlanır.

Memeler değişik nedenlerle büyük olabilir. Genetik faktörler, hormonal değişiklikler veya bazı hastalıklar sonucu, vücut ölçülerine uyum sağlamayan iri meme oluşabilir. Kilo değişiklikleri, emzirme ve yerçekimi etkisi ile mevcut sorun daha da artabilir. Meme dokusunun artması ve buna bağlı iri meme genç kızlarda da görülebilir.Hastanın durumu değerlendirilerek 17-18 yaşlarından itibaren ameliyat planlanabilir.

İyi haber ise, günümüzde bu ameliyatların oldukça iyi sonuçlar vermesidir. Estetik meme küçültme ameliyatları hasta mutluluğunun en yüksek olduğu estetik ameliyatlardan birisidir. Estetik görünümün düzeltilmesinin yanısıra hastaya büyük oranda yaşam konforu da sağlar.

AMELİYAT ÖNCESİNDE

Meme küçültme ameliyatı olmayı düşünüyor veya bu konuda bilgi alışverişinde bulunmak istiyor iseniz bir plastik cerraha başvurmalısınız. İlk muayenede beklentilerinizi, açıkça cerrahınıza anlatmalısınız. Cerrahınız önce sizi dinleyecek, sizin kişisel hastalık hikayenizi ve aile hastalık hikayenizi öğrenecek, ardından sizi muayene edecektir. Bu muayene sonucunda memelerinizin büyüklüğü, şekli, derinizin durumu, yaşınız, evlilik ve çocuk sahibi olup olmayacağınız, meme başının yeni yeri vb durumlar sizinle artışılacaktır. Anlamadıklarınızı cerrahınıza tekrar tekrar sormaktan çekinmeyiniz. Cerrahınız ameliyatın ayrıntıları hakkında size bilgi verecek, iz, meme başı duyarlılığı, emzirme, anestezi şekli ve ameliyatın riskleri hakkında sizi aydınlatacaktır. Daha önce ameliyat olan hastaların resimlerini görmek karar vermenizi kolaylaştırabilir.

Ameliyat öncesinde yüksek tansiyon, sigara, ilaç alışkanlığı, şeker hastalığı gibi durumlar tartışılmalıdır. Hastanın yaşına göre gerekirse ultrasonografi veya mammografi istenebilir.

Meme küçültme ameliyatı, hastanede yapılması gereken bir ameliyattır, 1 gün hastanede yatmak yeterli olacaktır. Ameliyat için gerekli kan tetkikleri aynı gün ameliyat öncesinde hastanede yapılacaktır. Ameliyat öncesinde hastaya uygun olarak seçilmiş ve tartışılmış tekniğe göre memede çizim ve planlama yapılmalıdır.Bu çizimler ameliyatın hızlıca tamamlanabilmesi için çok önemlidir.

AMELİYAT

Meme küçültme ameliyatları iyi sonuçlar alma ve sonrasında hızlıca iyileşebilme açısından cerrahın tecrübesinin çok önemli olduğu ameliyatlardan birisidir. Tecrübeli bir cerrah ameliyatı 2-2,5 saatte tamamlayabilir, böylece kan kaybı ve anestezi süresi azaltılmış olur.

Estetik meme küçültme ameliyatında büyük olan meme dokusu kişinin vücut ölçülerine göre yeniden şekillendirilir. Fazla meme dokusu ve üzerindeki deri çıkartılır. Meme başı olması gereken yere taşınır. Meme başının yukarıdaki yeni yerine kaydırılması için. hangi yöntem uygulanırsa uygulansın meme başı kenarında bir iz olur. Buna ek olarak, meme başının alt kenarının orta kısmından aşağı doğru inen 5-6 cm. lik tek bir çizgi olur. Bu son zamanlarda uygulanan ‘Vertikal’ (dikine tek çizgi) yöntemidir ve tarafımdan ilk günlerden itibaren uygulanan bu yöntemle meme küçültmede kalabilecek en kısa izler elde edilir. Bu tek çizgi yöntemi yaklaşık her bir memeden 1000 gr ağırlığa kadar çıkarılması planlanan memelerde kullanılabilr.Daha büyük miktarlarda küçültme gerektiğinde ters T şeklinde bir iz kalır. T şeklindeki izin alt kısmı meme altı kıvrımına uydurulur. Bu izler başlangıçta belirgindir, zamanla belli belirsiz hale gelebilir. Ameliyat sonrası izlerin derecesi,memenin büyüklüğüne,kullanılan ameliyat yöntemine ve nihayet hastanın derisinin iz bırakma özelliğine bağlıdır. Bir grup hasta üstsüz güneşlendiklerini ifade etmektedirler. Bazı özel durumlarda,ileri derecede büyük memelerde ,yukarda sıralanan ameliyat şekillerinin uygulanması mümkün olmayabilir. Bu takdirde ,meme başının serbest olarak taşındığı teknikler kullanılır,bu ameliyatın izleri de yukarıdaki ameliyatlar gibi ters T şeklindedir.

AMELİYAT SONRASI

Ameliyat sonrası genellikle rahat geçer. Ağrı minimaldir.Ameliyat bitiminde hemen özel sütyen giydirir. Genellikle her iki memeye dren adı verilen borular yerleştirilir, ertesi gün hasta taburcu olmadan bunlar çıkarılır.Eriyebilen dikişler kullanılır, bunlar alınmaz. Özel sütyen korse 3 hafta giydirilir. Erken dönemde şişlik olabilir, meme başında hissizlik ve deri üzerinde morumsu renk değişimi görülebilir. Bunlar kısa sürede kendiliğinden kaybolur. Hasta 5-6 gün sonra işine dönebilir. 1 ay ağır sporlardan uzak durması önerilir.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATININ RİSKLERİ

Her ameliyatta olduğu gibi meme küçültme ameliyatının da bazı riskleri vardır. Bu ameliyatı olan kişilerin çoğunda, ameliyata bağlı problemler görülmese de sizin bunları bilmeniz önemlidir.

Kanama: Nadir bir durumdur, ameliyat sırasında veya ameliyat sonrası dönemde görülebilir. Ameliyat sonrası, memelere konan dren hem kanama olup olmadığını takip etmek, hem de az da olsa kanın meme dokusu içinde toplanmasını önlemek içindir. Ameliyattan 10 gün önceden itibaren kan sulandırıcı ilaçlar almayınız, bu ilaçlar kanama eğilimini arttırabilir.

Enfeksiyon: Son derece sıra dışı bir durumdur. Ameliyatın hemen başında koruyucu antibiyotik kullanılmaktadır.

Meme başı ve deri duyarlılığında değişme: Bu bölgelerin duyarlılığında geçici olarak azalma ortaya çıkabilir.

İzler: Her cerrahi işlem iz bırakarak iyileşir, çoğu zaman izlerin niteliği önceden tayin edilemez. Bazı durumlarda izler fark edilmez iken, bazı hastalarda deri ve derin dokular içinde nedbe oluşabilir, hatta nadiren hastalarda cerrahi düzeltme veya diğer tedavilere başvurmak gerekebilir.

Yara iyileşmesinde gecikme: Nadir de olsa görülebilir. Meme derisinde veya meme başında bazı bölgelerin tamamen iyileşmesi daha fazla zaman alabilir. Sık pansuman gerekebilir. Sigara alışkanlığı olanlarda yara iyileşmesi problemlerine daha sık rastlanır.

Meme hastalıkları: Meme küçültme ameliyatına bağlı olmaksızın, kişinin hayatının herhangi bir döneminde meme hastalığı veya meme kanseri ortaya çıkabilir. Kişi ameliyat olsun veya olmasın düzenli meme kontrollerini yaptırmalıdır.

Emzirme: Meme küçültme ameliyatı olan bazı kadınlar çocuklarını emzirebilmektedir, ancak genellikle bu önceden tayini zor bir durum olabilir. Ben pratikte hastalarıma emziremeyeceğine hazırlıklı olmasını öneririm.Yine de bu genç yaştaki hastaların ameliyatına engel bir durum değildir.

Estetik meme küçültme ameliyatı genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ve eşinin ruh sağlığını düzelten, özgüveni artıran,özellikle kadının giyim tarzını kolaylaştıran ve onları yaşama daha bağlı hale getiren bir ameliyattır.

Son güncellenme tarihi: 23.01.2019


Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

prof-dr-aylin-bilgin-karabulut

23 Eylül 1963 de İstanbul’da doğdu. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirerek Tıp Doktoru ünvanını aldı. İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda görev yapmaktayken 2002 yılında Doçent ve 2009 yılında Profesör ünvanını aldı. Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi, yurt içi ve dışı kongre ve panel konuşmaları vardır. Literatüre girmiş meme ve yüz estetiği yayınları bulunmaktadır. Özellikle meme estetiği, yüz estetiği, vücut kontur estetikleri (karın, bacak, kol germe) ve genital bölge estetiği ameliyatları konusunda deneyimli bir cerrahtır.
Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut’u Daha Yakından Tanıyın


İlgili Videolar

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Soru ve Cevaplar

 • Avatar
  Nazlı A.

  13/04/2018

  Merhaba Aylin hocam,

  Meme küçültme ameliyatı geçiren bir yakınım var, uzun süre dikiş ağrıları ile boğuşmak durumunda kaldı. Ameliyat öncesi ve sonrası dikkat etmemiz gereken şeyler nelerdir? Değerli bilgileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba Nazlı hanım, çok sayıda Meme küçültme ameliyatı yapan bir hekim olarak, ben ve hastalarım için aşırı ağrının olağan olmadığını söyleyebilirim. Cerrahın seçtiği ameliyat tekniği ve bunun nasıl uygulandığı, ameliyat sonrası iyileşmede önemli. Ben öncesinde kan sulandırıcı ilaç ve katkıları, sigarayı kesmeyi öneriyorum. Sonrasında ise kol be omuz hareketlerinde bir hafta kadar fazlasından kaçınma öneriyorum. Bunlar sorunsuz iyileşmek için yeterli.

   Cevap Ver

 • Avatar
  Sedat G.

  14/04/2018

  Hocam eşim büyük göğüsleri yüzünden sırt ağrıları çekiyor.Geçen hafta içinde de bununla ilgili fizik uzmanı hekim tedavi uygulanması için hekim tedavi süreci gerektiğini belirtti.Birinci sorum fizik tedavi olurken ameliyat olabilir mı?Yoksa beklemesi mı gerekir?ikinci sorum işe herkesin kafasında olan bir sorun ılan bu ameliyatın maliyeti ne kadar?Aşağı yukarı bu ameliyatın maddi maliyeti hakında bilgi verirseniz çok iyi olur.İyi günler diler saygilarimi sunarım.

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba Sedat bey, büyük memelerin sağlığa olan olumsuz etkisi çok fazla. Şimdilik fizik tedavi gerekiyor, sonrasında omurga ve bel fıtığı problemleri eklenebilecek . Ameliyat en iyi çözüm ve fizik tedavi sırasında da gerçekleştirilebilir . Maliyet bilgisi burada patlaşamıyoruz ama size mail atıyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Arife y.

  16/04/2018

  Meme küçültme ameliyatı ne kadardır bilgi verirseniz sevinirim

  Cevap Ver

 • Avatar
  Seçil Y.

  16/04/2018

  Merhaba bende göğüs küçültme ameliyatı olmak çok istiyorum fakat 4 yıl önce olan arkadaşımın hemen sonrasında aşırı ağrıları olduğunu kollarını kaldıramadığını söyledi gözüm çok korktu hastane iğne fobim var öğretmenim göğsüm 80 DD çocukluğumdan beri hep büyük genetik 2 çocuğum var küçüğü 7 yaşında hangi hastanede ameliyatı yapıyorsunuz ve fiyat bilgisi bende rica edebilirmiyim☺️

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba Seçil hanım, Meme küçültme benim en çok yaptığım ameliyatlardan. Ameliyat sonuçları, sonrası ve iyileşmesi cerrahi teknik ve cerrahım tecrübesi ile çok ilgili. Ben masa başı çalışan hastalarımın 5. Günden itibaren işe dönebileceğini belirtiyorum . Korktuğunuz kadar ağrılı bir süreç değil, fiyat bilgileri için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Havva

  17/04/2018

  Emzirme ve hızlı kilo verme sonrası göğüs içinde boşalma oldu. Göğüslerimi büyütmek istiyorum. Hamile kalmayı düşündüğüm için kas altına yapılandan tercih ederim. En azından ortalama bir fiyat öğrene bilir miyim?

  Cevap Ver

 • Avatar
  Beren b.

  21/04/2018

  Merhaba 24 yaşındayım son bir yıldır sırtımdaki ağrılardan dolayı ameliyat olmak istiyorum işe dönüş süreci nasıl oluyor bir arkadaşım 2 yıl önce ameliyat oldu hala ara ara ağrıları oluyor. Bir de özel şirkette çalışıyorum ve ameliyatı karşılamıyor estetik olarak tanımlıyor. Bunun içinde görüşebilir miyiz sizinle. Maliyet nasıl olucak? Teşekkürler

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba Beren hanım, Meme küçültme ameliyatının yaşam konforunuza katkısı çok fazla olacaktır. Bu ameliyat hekim tecrübe ve tekniğinin önemli farklar yarattığı bir ameliyattır. Benim hastalarımın ameliyst sonrası işe dönüşü, masa başında çalışanlar için 5 5gün civarındadır. Estetik ameliyat grubunda olduğundan kurum ödemesi yapılmamaktadır. Maliyet bilgileri için size ayrıca mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Dilan ç.

  24/04/2018

  Aylin hocam merhaba.
  Ben 24 yaşındayım. Çok zayıf olmama rağmen memelerim yapısal olarak aşağıda ve büyük. Daha önce bir hekime muayene oldum ancak bekar olduğum için ileri dönemde emzirmem de sorun olabileceğini söyledi. Bu ameliyat için sadece bundan korkuyorum ve risk ne kadar büyük merak ediyorum. Çünkü anne sütünün faydalarını düşününce emziremezsem ileride vicdan azabı çekmekten korkuyorum. Diğer yandan meme büyüklüğüm psikolojik olarak bana sorun yaratıyor. Sizde nasıl bir yol izlemeliyim ? Teşekkürler

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba Dilan hanım,17 yaş ve hatta az sayıda da olsa daha genç yaşta Meme küçültme ameliyatı yaptığım hastalarım var. Emzirmeyi koumaya yönelik teknik seçiyorum, yine de azalma olabilir . Yine de fayda zarar ilişkisine bakıyoruz. Birkaç çocukla planlayabilirsiniz, bu nedenle ameliyatı çok ertelemek zorunda kalabilirsiniz , oysa büyük memeleri taşımanın vücudunuza ve psikolojinize birçok zararları var. Ayrıca hiç ameliyat olamamış kadınların da hepsi emziremeyebiliyor. Tıp onaylıyor, yaşam kalitesini çok düzeltiyor, ben tine de ameliyat planlamanızdan yanayım

   Cevap Ver

   • Avatar
    Dilan Ç.

    25/04/2018

    Teşekkür ederim Aylin hanım. Bahsettiğiniz emzirmeyi korumaya yönelik tekniği şu an bütün hekimler kullanıyor mu peki? Sizi bir arkadaşım önerdi fakat ben Ankara’da okuyorum. Ankara’da önerebildiğiniz bir hekim var mıdır? İyi günler.

    Cevap Ver

    • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

     Dilan hanım, emzirmeyi korumak veya estetik olarak iyi sonuç almak, hekimin tecrübesi ile çok alakalı. Sonuçları garantilemek amacıyla şehir dışından ve yırt dışından gelen çok fazla sayıda hastam var. Size önerim, en yakınınızdaki değil, en iyi sonucu alabileceğiniz hekime ulaşmanız ,

     Cevap Ver

 • Avatar
  Esra c.

  28/04/2018

  Merhaba kızım 15 yaşında ve memeleri çok büyük bu yaşta amaliyat olabilirmi … Teşekkurler

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba Esra hanım, kızınız yeterli vücut olgunluğuna ulaştı ise Meme küçültme ameliyatını yapmak doğru olur. Bu yaştaki bir genç kızın büyük memeleri taşımaya çalışırken yaşatacağı psikolojik sorunlar ve fizik rahatsızlıklar, ameliyat içim tıbbi gerekçedir

   Cevap Ver

 • Avatar
  Sultan

  28/04/2018

  Ameliyat ücreti ile ilgili bilgi almak istiyorum

  Cevap Ver

 • Avatar
  Ebru k.

  28/04/2018

  Aylın hocam merhaba
  Benimde şikayetim göğüs lerimin yayık durması sutyen taktiğim zaman dışarı taşıyorlar.bunun için meme küçültme ameliyatı mı olmam gerekli yoksa gogusteki yağları çektirmem mi gerekli ve fiyatları hakkında bilgilendirirseniz cok mutlu olurum
  Teşekkürler
  Iyi Çalışmalar

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba Ebru hanım, memede Meme bezi büyük yer kaplar ve bu doku hiçbir şekilde liposuction ile azaltılamaz. Mevcut Yağ dokusu genellikle az miktardadır ve Meme bezi ile iç içe bulunur. Böyle birşey mümkün olsa bile, memenin içinin boşalıp sarkacağı aşikar. En emniyetli ve kalıcı yöntem Meme küçültme ameliyatıdır. Maliyet bilgileri için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Melek T.

  29/04/2018

  Hocam ben de yıllardır büyük göğüslerimden şikayetçiyim. En büyük problemim ameliyat korkusu. Bir de ücret bilgisini ogrenmek istiyorum.

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Ben hastalarıma hep ek sağlık problemleri eklenmeden vakitlice Meme küçültme ameliyatı olmalarını öneriyorum. Tecrübeli eklerde hiçbir zorluğu yok, çoğu hastam 5. Gün masabaşı işlerine geri dönebiliyor. Maliyet için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Ebru ç.

  29/04/2018

  Merhaba emzirmeyi bırakalı 14 ay oldu.Ne zaman küçükltme ameliyatı olabilirim?Bir de fiyat bilgisi alabilirsem çok sevinirim teşekkürler.

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba Ebru hanım, emzirmeyi bıraktıktan birkaç ay sonra ameliyatı yapıyoruz. Sizin için zamanlama çok uygun, arzu ettiğiniz zaman ameliyat olabilirsiniz , maliyet bilgisini mail ile gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  BÜŞRA İ.

  03/05/2018

  MERHABA ; FİYAT BİLGİSİ ALABİLİR MİYİM

  Cevap Ver

 • Avatar
  Gizem K.

  06/05/2018

  Meme küçültme ameliyatı olmak istiyorum ve bu kapsamda sizinle görüşmek istiyorum. Öncelikli merak ettiklerim ameliyatı hangi hastanede gerçekleştirdiğiniz ve maliyet aralığı. Teşekkür ederim.

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba Gizem hanım, GSM 05332966625 nolu telefonumdan ulaşabilirsiniz , muayenehanem Zorlu Center da, sizinle burada görüştükten sonra, ameliyatlarımı plastik cerrahi hastanesinde kendi Ekibimle yapıyorum, herhangi bi hastanenin maaşlı çalışanı değilim, size maliyetler konusunda da mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Dilek a.

  06/05/2018

  iyi çalışmalar . Bende meme küçültme işlemi yaptırmak istiyorum ancak şuan için emzirme dönemindeyim bebeğim 1 yaşında ve 3-4 sene sonrasında tekrar çocuk yapmayı düşünüyorum . Benim sorum bu süre zarfında meme küçültme işlemi yaptırabilirmiyim . Şuana kadar hiç bir bigi almadım ve gerek fiyat gerekse iyileşme süresi öğrenme şansım varmı . Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba Dilek hanım, büyük memeler gerçekten hem estetik hem de sağlık sorunu. Henüz bekar genç kız birçok hastam var. Ben emzirme isteğini göz önünde bulundurarak teknik seçiyorum. Yine de süt vermede azalana olabileceği bilgisini paylaşıyorum . Benim yaptığım Meme küçültme ameliyatlarında 1 gece hastanede kalınıyor ve evde bir kaç gün istirahat yeterli. Çalışan hastalarım 5. Günde işe dönebiliyor . Maliyet bilgisini mail ile gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  naz o.

  08/05/2018

  Meme küçültme ameliyatı maliyetini öğrenebilir miyim?

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba Şule hanım, Meme küçültme ameliyatından sonra 5-6 günde işbaşı yapabilirsiniz , 10 gün rapor verilebilir yalnız kurumunuz estetik ameliyat içim rapor kabul etmeyebilir . Kol germe ile birlikte sıklıkla yapıyorum, çalıştığınız işteki fizik aktivite durumuna göre dinlenme süresi önerebilirim, maliyet bilgileri içim size ayrıca mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Hediye b.

  10/05/2018

  Meme küçültme ameliyatıyla ilgili fiyat bilgisi alabilirmiyim…

  Cevap Ver

 • Avatar
  Meltem Ç.

  11/05/2018

  Maliyeti ve operasyonu yaptığınız hastanenin adını alabilir miyim?

  Cevap Ver

 • Avatar
  Hatice D.

  14/05/2018

  Merhaba aylin hanım fiyat bilgisi alabilir miyim

  Cevap Ver

 • Avatar
  Nalin y.

  18/05/2018

  Fiyat bilgisi alabilir miyim

  Cevap Ver

 • Avatar
  Zülfiye a.

  20/05/2018

  Merhaba Aylin hocam bende büyük göğüs şikayeti olanlardan birisiyim ama bir yandan da korkuyorum neyapacağımı bilmiyorum bende maliyetini öğrenmek istiyorum

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba Zülfiye hanım
   Ben çok fazla ve iyi sonuçlarla Meme küçültme ameliyatı yapan bir hekimim. Hekimim tecrübesi, ameliyatın sonucu ve hastanın hızlı iyileşmesinde çok önemli. Benim elimde 2 saat süren bir ameliyat . Birçok hastam daha önce ameliyat olmadığı için pişmanlık duyuyor . Size naçizane tavsiyem, sağlık durumunuz iyi iken bu ameliyatı olmanız. Zaman içinde diyabet veya başka hastalıklar ortaya çıkacak olursa, bunlar bize zorluk çıkarabiliyor . Maliyet bilgisini mail ile bildiriyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Ayşe a.

  20/05/2018

  Merhaba hocam,
  Benim sorunum memelerim arasındakş büyüklük farkı , evet her kadında olur ama benim sol memem; sağ mememden en az 3 beden buyuk ve bu fark emzirme döneminde iyice arttı.. sol mememi sağ mememle aynı boyıta inmesini istiyorum. Ama şuanda hala emziriyorum. Bunun için amelşyat olabilir miyim, olabilirsem ne zaman olabilirim. Teşekkürler

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba Ayşe hanım
   Meme asimetrisi ile özel olarak ilgileniyorum ve sonuçlarımdan hastalarım çok memnun. Her iki memeyi de deklştirip, büyük olanı eşitliyorum. Aktif emzirme döneminde iseniz, emzirmeyi bıraktıktan sonraki bir ay içinde ameliyatı yapıyorum. Maliyet bilgisi için size mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Ayşe a.

  20/05/2018

  İlaveten olmayı istediğim ameliyatın fiyat bilgisini de alabilir miyim, teşekkürler

  Cevap Ver

 • Avatar
  gizem g.

  21/05/2018

  meme küçültme ameliyatı için fiyat bilgisi almak istiyorum

  Cevap Ver

 • Avatar
  Nurçin G.

  22/05/2018

  Meme küçültme ve yayvan bir şekile dağınık ve sarkmış olmasından kaynaklı çok büyükmüş görünümü olan memeler için halk arasında toparlatma tabir edilen ameliyat aynı mıdır? Dikiş izinin T şeklinde değilde sadece alt kaviste yay şeklinde olması mümkün değilmidir? Son olarakda fiyatlandırmanız nedir?

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba Nurçin hanım
   Meme küçültme ve toparlatma denilen işlemler için aslında aynı teknikler kullanılıyor. Burada esas işlem Meme başının olması gereken yüksekliğe taşınması, deri bolluklarının giderilip kıvamın sukılşatırlması ve gerekirse hacmin küçültülmesi. Memeye dik, sert kıvamlı ve yuvarlak şekilli olacak şekilde yeni bir şekil veriliyor. Sadece Meme altı iz kullanılan teknik var, ama aşırı deri bolluğu durumunda tercih edilmez. Dikine olan çizgi ise, eğer yeterli özen gösterilirse, en güzel kaybolan izdir. GSM 05332966625 ten ulaşırsanız, muayenehanede çok sayıda olan vaka örneklerimi paylaşabilirim. Maliyet bilgisi için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Elif

  22/05/2018

  Merhaba
  Meme küçültme ameliyatı maliyetini öğrenebilir miyim?
  Ayrıca Haziran ayında ameliyat olur isem yaz tatilini ne zaman planlamam gerekir ? Teşekkürler

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba
   Ben kendi ameliyat sonuçlarıma göre yorum yapabilirim. Benim Meme küçültme ameliyatı yaptığım hastalarım, ameliyat sonrası beş günde işe geri dönebiliyor. ameliyattan üç hafta sonra deniz tatili planlamanız mümkün. Hatta deniz suyu ödemleri azalttığı için öneriyorum. Maliyet bilgisini mail ile gönderiyorum .

   Cevap Ver

 • Avatar
  Gülistan

  22/05/2018

  Merhaba, ben çocukluğumda hızlı bir şekilde büyüyen memelerimin çatlak izleri ve büyüklüğünden şikayetçiyim. Devlet hastanelerinde bu işlem ücretsiz olarak yapılıyormuş fakat ilgilerine pek güvenmediğimden bu işlemi özel bir cerraha bırakma niyetindeyim. yaşım 20, sütyen bedenim UK.34C -burada 90 yapıyor sanırım- boyum 1.64 ve kilo 56. ayrıca giydiğim kıyafetlerin olmaması ve koşamamak, merdivenlerden yavaş çıkıp-inmek zorunda kalmak, genelde erkeklerin baktıkları ilk yerin orası olması canımı oldukça sıkan, rahatsız eden etkenlerden bazıları. bunların hepsi göz önüne alındığında ameliyat olmak daha makul fakat hiç bir yerde fiyatlar hakkında bir bildiriye rastlamadım, acaba mail olarak bilgilendirebilir misiniz beni ?
  şimdiden teşekkür ederim

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba
   Meme küçültme en fazla ve iyi sonuçlarla yaptığım ameliyatlardan. Devlet hastanelerinde ücretsiz olduğu doğru değil, ancak aşırı büyük ve sağlık sorununa yol açmış ise, heyet raporu ile, ki bu çok nadir. Estetik kaygınız yüksek ise önermem. Maliyet bilgilerini sosyal medya ve internette paylaşmak yasal değil. Size maliyet bilgisi için özelden mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  ayla g.

  24/05/2018

  merhaba hocam ben 3 sene önce skolyoz ameliyatı oldum kontrole gittiğimde doktorum meme küçültme ameliyatı olmamı önerdi çünki memelerim büyük ve bağları uzun ilk başta bedensel sağlığim için istiyorum bana deteylı bilgi verebilirmisiniz bağlarıda kısaltıyormusunuz küçültme ameliyatında maliyeti nekadar hangi hastanelerde gerçekleşiyor ameliyat şimdiden teşekkürler

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, büyük memelerin omurgaya çok yük bindirdiği ve bel ve boyun fıtıklarında yol açabildiği bilimsel bir gerçek. Skolyoz durumunda sağlık için zaten Meme küçültme öneriyoruz. Ameliyat benim elimde 2 saat sürüyor ve bir gece yatış sonrası taburcu olunuyor. Meme küçültme oldukça teknik bir ameliyattır, hekimin tecrübesi ameliyat sonucunu ve iyileşme süresini belirler. Hastalarım günlük hayata çok hızlı dönüş yapar. Bu ameliyat estetik ameliyat grubunda yer aldığından, kurum ödemesi yapılmıyor ve ben de özel muayenehanemde gördüğüm hastalarımı, özel hastanede ameliyat ediyorum. Maliyet bilgisi için size mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Tamta q.

  24/05/2018

  Ucret ne kadar ogrenebilir miyim ?

  Cevap Ver

 • Avatar
  Gunduz G.

  26/05/2018

  İyi günler Hocam.Meme küçültme Operasyon ücretleri ile ilgili bilgilendirme alabilir miyiz?

  Cevap Ver

 • Avatar
  Ylt

  26/05/2018

  Merhabalar hocam goguslerim fazlasıyla buyuk bir doktor ile görüştüm ameliyat için olabilirsin ama goguslerin asırı buyuk oldugu için ıkıncı bır ameliyatı olabilceğimi söyledi ayrıca kiloluyumda bana yardımcı olabilirmisiniz birde fiyat bilgisi almak istiyorum

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba,
   Aşırı iri memelerin birkaç seansta küçültülmesi işleminin önerildiğini zaman zaman hastalarımdan duyuyorum. Oysa böyle birşey kesinlikle yok. Meme küçültmede kullanılan bir tek teknik yok. Sanırım başvurduğunuz hekimin, aşırı büyük memelerin küçültülmesini sağlayan teknikte tecrübesi yok. Aşrı büyük- Dev memeler konusunda dünya literatürüne girmiş kendi tekniğim de var. Tek seansta ve yine 2 saat içinde tamamlanacak şekilde bu ameliyatı yapıyorum. Kilolu olmanız çok sorun değil, diyabet gibi ek sağlık sorununuz olmadıkça . Maliyet bilgisi için özelden mail gönderiyorum. GSM 05332966625 nolu telefonumdan da ulaşabilirsiniz

   Cevap Ver

 • Avatar
  Ayca k.

  05/06/2018

  Merhaba 23 yasindayim goguslerim buyuklugunden sikayetciyim fiyat bilgisi alabilirmiyim

  Cevap Ver

 • Avatar
  Seher A.

  06/06/2018

  merhaba fiyat bilgisi alabilir miyim?

  Cevap Ver

 • Avatar
  kinana

  06/06/2018

  Meme küçültme ameliyatı ne kadardır bilgi verirseniz sevinirim

  Cevap Ver

 • Avatar
  sevda

  09/06/2018

  meme küçültme ameliyati icin fiyat alabilirmiyiz

  Cevap Ver

 • Avatar
  Şeyma ı.

  14/06/2018

  Fiyat öğrenebilir miyim bir de adres teşekkürler

  Cevap Ver

 • Avatar
  Ayfer K.

  15/06/2018

  Merhaba meme küçültme amaliyatı için fiyat alabilirmiyim teşekküler.

  Cevap Ver

 • Avatar
  Miray

  16/06/2018

  Merhaba Aylin hanim, meme küçültme için fiyat bilgisi alabilir miyim acaba?

  Cevap Ver

 • Avatar
  Selma T.

  17/06/2018

  Meme küçültme ameliyatı ne kadar fiyat bilgisi alabilirmiyim

  Cevap Ver

 • Avatar
  Hatice T.

  17/06/2018

  Merhabalar, meme küçültme operasyonu ne kadar, fiyat öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba
   Meme küçültme ameliyatı , büyük memelri taşımaya çalışırken gelişen sağlık problemleri için tek çözümdür. Maliyet bilgisi için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Tuba d.

  17/06/2018

  Merhaba Aylin hanım 26 yaşındayım ve 95 beden giyiyorum artık çok zorluk çekiyorum ve sırtım ve omuzlarıma Ağrı yapıyor artık karar verdim ameliyat olmak istiyorum aşşağı yukarı fiyat verebilir misiniz birde yerinizi öğrene bilir miyim lütfen teşekkürler

  Cevap Ver

 • Avatar
  ZEYNEP D.

  17/06/2018

  Aylin hocam,
  47 yaşındayım, meme küçültme ameliyatı olmak çok istiyorum, ancak ameliyat sonrası oldukça ağrılıymış, özellikle ilk 2-3 gün 🙁 Ayrıca yaklaşık ameliyat maliyetini de öğrenebilir miyim. Teşekkür ederim, saygılarımla.

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba
   Hiçbir hastamın yoğun ağrı şikayeti olmuyor. Cerrahi tekniklerin uygulanması ve sonuçları hekimden hekime çok değişir. Hastalarım genellikle 5-6 gümde işbaşı yapabiliyor. Maliyet bilgisi için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Selen f.

  23/06/2018

  Merhabalr benim yasim 23 yeni evliyim 85 beden kullaniyorum goguslerim sarkik bunu diklestrmek kucultme istiyorm fiat bilgisi alabilirmiym acaba

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, Meme dikleştirme ameliyatı sırasında emzirmeyi koruyan teknikler uyguluyorum . Deri bollukları gideriliyor ve Meme kıvamı artıyor. Maliyet bilgisi için mail gönderdim

   Cevap Ver

 • Avatar
  mukaddes ö.

  27/06/2018

  merhabalar ben mukaddes 23 yaşındayım öğrenciyim göğüslerim büyük ve rahatsızlıkı duyuyorum meme küçültme ameliyatlarınız hakkında bilgi almak ve fiyatlarınızı öğrnemek istiyorum şimdiden teşekkürler

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, genç yaşta çok hastam var ve emzirmeyi koruyan, ama estetik sonuçları da çok iyi olan Meme küçültme ameliyatları uygulayabiliyorum. Çok hızlı iyileşme de mümkün. Maliyet bilgisi için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Merve E.

  29/06/2018

  Merhaba Aylin hanım şuan emzirme dönemindeyim ameliyatı ne zaman olmam uygun olur ve fiyatla ilgili bilgi alabilir miyim.

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, ne kadar süre daha emzirmek düşüncesinde olduğunuz önemli. Emzirme sonlandıktan 1 ay sonra planlama yapıyorum. Maliyet bilgisi için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Ayla c.

  01/07/2018

  Merhaba Aylin hanım
  Göğüs küçültme ameliyatı olmak istiyorum. Bu konuyla ilgili fiyat bilgisi gönderebilirmisiniz.
  İlginiz için şimdiden teşekkür ederim .
  İyi günler

  Cevap Ver

 • Avatar
  Nursel t.

  01/07/2018

  Ben 49 yaşındayım doktor hanım benimde büyük meme problemim var sigara kullanıyorum ve çok korkuyorum çok araştırdım ama yinede korkularım var beni bilgilendiriseniz çok sevinirim birde sizden ricam özel sigorta karşılıyordu ve ücreti ne kadar şimdiden teşekkür ederim.

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, yeterince araştırıp, tecrübeli bir hekime başvurduğunuzda korkmak için neden yok. Büyük memeleri taşımaya çalışmanın yol açacağı sağlık sorumu çok fazla . Ben çok fazla sayıda ve iyi sonuçlarla bu ameliyatı yapıyorum, 2 saat içinde tamamlanıyor ve 5 gümden sonra iş hayatına dönülebiliyor. Maalesef özel sağlık sigortaları ve kurumlar bu ameliyatı ödemiyorlar. Maliyet bilgisi için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  GÜVEN K.

  02/07/2018

  Meme küçültme ameliyatı için fiyat verebilir misiniz

  Cevap Ver

 • Avatar
  Filiz ç.

  10/07/2018

  Merhaba
  25 yaşımdayım ve evli değilim
  Ameliyat olabilirmiyim ve olduğumda hamilelik sürecini nasıl etkiler
  Çocuk sahibi olduğumda emzirebilirmiyim
  Bide fiyat bilgisi verebilirmisiniz

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, 17 yaşlarından itibaren çok sayıda Meme küçültme yaptığım hastalarım var. Hamilelik süresinde bir sıkıntı yaşanmıyor, tam tersi daha rahat geçecektir. Özellikle genç kadınlarda emzirmeyi koruyacak tekniklerle çalışıyorum, maliyet bilgisi için mail gönderdim

   Cevap Ver

 • Avatar
  Ozge O.

  12/07/2018

  Meme kucultme ameliyat ucretinizi ogrenebilir miyim?

  Cevap Ver

 • Avatar
  Ozge O.

  12/07/2018

  Merhaba,
  Meme kucultme ameliyat ucretini ogrenebilir miyim? Emzirme biteli 5 ay oldu.Birde ameliyat oncesi kilo vermek gerekiyor mu hamilelik oncesi kiloma donmem icin 4-5 kilo daha kaldi bu etkiler mi?

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, emzirme dönemi biteli 5 ay olduğuna göre rahatlıkla ameliyat olabilirsiniz . 4-5 kilo fazlalık ameliyat olmanıza engel değil, zaten Meme küçültme nedeniyle de ağırlık kaybınız olacak. Maliyet bilgisi için mail gönderdim

   Cevap Ver

 • Avatar
  İlayda C.

  13/07/2018

  Aylin hanım merhaba,
  Meme toparlama ameliyatı planlıyorum. Maliyet bilgisi alabilirmiyim?

  Cevap Ver

 • Avatar
  Mavi G.

  14/07/2018

  Benim dogustan sag tarafimdaki kaslar az calisiyo sol gogsum daha buyuk ve esitlemek istiyorum sol gogsumu kucultmek istiyorum kilo degisimimden dolyida iyice buyudu ve sagdaki kucuk kaldi su an bosanma asamasindayim cocugum yok sigortam yok devlet hastanesine ne kadar odeme yapabilirim daha onceden gittigim doktor sag gogsumde belki sut olmayabilir bunuda ameliyat edersek onda da olmayabilir dedi . Gorunusumden hic memnun degilim biri buyuk biri kucuk sizce napmaliyim

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba
   Meme asimetrilerinin düzeltilmesi özel ilgi alanım. Hemen hemen tüm vakalarda her iki memeye de müdahale gerekir. Sizdeki durumda eğer küçük tarafta kas ve Meme bezi yoksa, Poland sendromu söz konusu olabilir .eğer böyle ise iki seanslı onarım gerekebilir . Bu ameliyatlar estetik ameliyat grubunda değerlendirildiğinden , her durumda ödemeyi hasta yapmak durumunda. Devlet Hastanesi maliyetlerini bilemiyorum, ben sadece özelde bu vakaları yapıyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Zeynep U.

  15/07/2018

  Merhaba Aylin Hanım,
  Ben 20 yaşındayım ve göğüslerimi küçültmek istiyorum. Vücuduma oranla fazla büyükler. Ancak iz kalmasından, ağrılardan ve özellikle süt bezlerine zarar verilmesinden korkuyorum. İz kalmayacağına dair garanti verilebilir mi ? Süt bezlerine zarar vermeden işlem yapılabilir mi ? Fiyat bilgisi tarafıma mail olarak gönderilirse çok sevinirim.
  Teşekkür ederim.

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba
   Meme küçültme ameliyatını son derece fazla ve iyi sonuçlarla yapıyorum. Ağruların son derece belli belirsiz olduğunu, Meme bezini koruyacak teknikleri kullandığımı belirteyim .aneliyat izleri için ise, kaliteli dikiş malzemesi kullanıp, ameliyat sonrası için ise iz jelleri ve bantları kullandırıyorum , izler aylar içinde solmaya başlıyor. Yine de, yara izleri kişiden kişiye değişmekte olup, bunun garantisi verilemez . Maliyet bilgisiw için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Büşra g.

  19/07/2018

  Hocam merhaba ben ameliyat olmak istiyorum bir kaç hastaneye gittim ama çok ileri tarihe atıyorlar okulum ve işin oldugu için en yakın zaman da ameliyat olmak istiyorum siz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, Memenin büyüklüğü başta sırt ve bel ağrıları, hatta fıtıklarına yol açabilen ciddi bir sağlık sorunudur. En sık ve iyi estetik sonuçlarla yaptığım bir ameliyattır. Memenin büyüklüğüne göre teknik seçiminden sonra, istenen boyuta getirmem, iki saatlik bir ameliyat ile gerçekleşiyor . Bir gece hastanede kalmak yeterli , 5-6 günden sonra da çoğu çalışan hanım işbaşı yapmakta. Maliyet bilgisi için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  kbr

  25/07/2018

  iyi günler ben de meme küçültme ameliyat olmak istiyorum ortala fiyat alabilir miyim Max ve min fiyatlar nelerdir

  Cevap Ver

 • Avatar
  Mühendis

  26/07/2018

  İyi günler hocam meme küçültme ameliyatı için maliyet bilgisi alabilirmiyim ? Ayrıca şehir dışından gelmemiz durumunda ne kadar süre kalmamız gerekir ve istanbuldan ayrıldıktan sonra tekrar kontrol durumu nasıl olur ? Teşekkürler

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, Meme küçültme ameliyatı olmak isteyen şehir dışı ve yurt dışı birçok hastam var. Resim ve telefon görüşmeleri sonrası bir gün önce muayenehanede buluşuyoruz,, ama ameliyat sabahı hastaneye gelenler de oluyor ameliyat gecesi hastanede kaldıktan sonra, sabah taburcu olabilirsiniz , genellikle 5-6 gün kalıp , tekrar gelmelerine gerek kalmıyor. Yurt içindeki bazıları ise 3-4 günde dönüp, 10 gün civarı tekrar geliyorlar . Maliyet bilgisi için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Oya Y.

  29/07/2018

  Aylin hanım merhaba ben de maliyet bilgisi öğrenebilirmiyim teşekkürler

  Cevap Ver

 • Avatar
  Reyhan A.

  31/07/2018

  Merhaba meme kucultme. (toparlama )ameliyati olmak istiyorum. Fiyat bilgisi alabilir miyim?

  Cevap Ver

 • Avatar
  Gul t.

  02/08/2018

  Merhaba Aylin hanim 23 yasindayim benimde gögsüm buyuk 90 beden 55 kilo goguslerim cok iri ve sarkik ve kan pıhtilasmasi var bende ameliyat riski cok mu yuksek olur acaba birde maliyeti ne kadar acaba

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, büyük memelri taşımaya çalışmanın da sağlık riskleri var. Hiçbir ameliyat için risk almak istemem, hastam ve kendim için, anestezi doktorumla ve gerekirse sorunuzu takip eden doktorla görüşerek , bazı önlemler alıp ameliyat olmanız mümkün olabilecektir. Maliyet için mail gönderdim

   Cevap Ver

 • Avatar
  Funda İ.

  06/08/2018

  Selam hocam meme küçültme ameliyatı için yaklaşık fiyat rica ediyorum seçenek varsa daha ucuz hastane tercih ederim . Teşekkürler

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, Meme küçültme ameliyatını ihtiyaç olarak değerlendiriyorum , maliyeti etkileyen kaliteli dikiş malzemeleri, en iyi koşullarda anestezi gibi faktörlerden fedakarlık edemiyorum. Maliyet bilgisi için mail gönderdim

   Cevap Ver

 • Avatar
  Fatma t.

  09/08/2018

  42 yaşındayım. Goguslerim çok büyük. Zaten büyüktü, doğumla birlikte daha da büyüdü. Meme küçültme ameliyatı olsam ve daha sonrasında hamile kalsam yine eskisi gibi olur mu göğüsler? O zaman yeniden mi ameliyat gerekiyor? O kadar yoruldum ki hemen ameliyat olmak istiyorum yeni bir hamilelik beklemeden ama ne yapacağımı bilemiyorum, ne yapabilirim? Ücreti de öğrenmek iyi olur tabi.

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba,, Meme küçültme ameliyatı , kalıcı sonucu olan bir ameliyattır ve tekrar aynı şekle ve boyutlara gelmesi beklenmez. Doğurgan yaştaki hastalarıma emzirme fonksiyonunu koruyacak şekilde ameliyat tekniği uyguluyorum . Maliyet için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Ayşe b.

  13/08/2018

  Maliyetini merak ediyorum, ben bebeğimi emziriyorum. Emzirmeyi bıraktıktan ne kadar sonra meme küçültme ameliyatı olabilirim?

  Cevap Ver

 • Avatar
  nevin y.

  18/08/2018

  meme büşültme fiyat atar mısınız

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, Meme küçültme ameliyatı en sık ve iyi estetik sonuçlarla yaptığım bir ameliyat. Sizin de bu bedenle çok sıkıntı çekiyor olduğunuzu anlıyorum. Ben herhangi bir hastane çalışanı değilim, bana kendi özel muayenehanemden ulaşabilirsiniz, ameliyatlarımı kendi seçtiğim özel hastanede yapıyorum. Maliyet için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Rabia Y.

  27/08/2018

  Ben de fiyat bilgilerini öğrenebilir miyim lütfen? “

  Cevap Ver

 • Avatar
  Saadet e.

  01/09/2018

  Merhaba ben göğüs karalarından şikayetçiyim fazla büyük ve aşağı doğru bunu küçültmek ve yukarı kaydırıp göğsümü dikleştirebilirmiyiz fiyat ve hangi hastanede oldugunuda yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Meme başlarını, dikleştirme ameliyatı yaptığım sırada zaten son derece düzgün bir şekle ve ideal yüksekliğe getiriyorum . Maliyet için mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  elif a.

  18/09/2018

  Meme küçültme ameliyatı için fiyat verebilir misiniz

  Cevap Ver

 • Avatar
  Büşra ş.

  21/09/2018

  Merhabalar sayın hocam. Ameliyat ücreti hakkında bilgi verir mısınız?

  Cevap Ver

 • Avatar
  Deniz K.

  06/10/2018

  Merhaba küçültme ameliyatı olmak istiyorum ve hatta münkünse komple aldırmak istiyorum. Maliyetini öğrenebilirmiyim??

  Cevap Ver

 • Avatar
  Merve T.

  09/10/2018

  Merhaba Aylin Hanım. Ben 20 yaşında sayılırım. Küçüklüğümden bu yana hiç ince ve ideal kilosunda olan bir kadın olamadım. Spor yapamıyorum, yapınca da çabuk yoruluyorum memelerimden dolayı. Şu an 1. 68 boyunda 66-67 kiloya sahibim. 58 e kadar sağlıklı beslenerek düşmeyi planlıyorum. Bu kilo düşüşünde memelerimde ne kadar küçülme olur merak ediyorum. Meme yapım da çok yumuşak sanki hamur gibi ve haliyle sarkık. Bu yapıyı kilo verdikten sonra sıkılaşmak ve kaslanmak için yapacağım spor ile değiştirebilir miyim, etkisi olur mu? Ek olarak ameliyat fiyatı hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum 🙂

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, büyük memeler kadını olduğundan çok kilolu da gösterir . Memeleriniz kilo verme sonucu daha da yumuşayıp sarkacaktır. Spor ile derinin toparlaması, hele de memede hiç mümkün değil .size tavsiyem ilk fırsatta küçültme ameliyatı planlamanız

   Cevap Ver

 • Avatar
  Filiz D.

  25/10/2018

  Merhaba,
  Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı için fiyat bilgisi alabilir miyim. Bir de ameliyatı hangi hastanede yapıyorsunuz.
  Teşekkürler

  Cevap Ver

 • Avatar
  Muzaffer n.

  09/11/2018

  Merhaba,
  Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı için fiyat bilgisi alabilir miyim. Bir de ameliyatı hangi hastanede yapıyorsunuz.
  Teşekkürler

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, meme küçültme ve dikleştirme ameliyatı maliyet bilgileri için mail gönderiyorum. Ameliyatı özel plastik cerrahi hastanesinde yapıyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Figen

  12/11/2018

  Merhaba.Meme kucultme ameliyatinin fiyatini ogrenebilirmiyim.hangi hastanede yapiyorsunuz.tesekkurler

  Cevap Ver

 • Avatar
  Selma s.

  17/11/2018

  Merhaba 27 yaşında bekarim meme küçültme operasyonu için fiyat ve muayene bilgisi rica ederim.

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, meme küçültme ameliyatında emzirmeyi koruyan teknikle çalışabiliyorum , son derece fazla ve iyi sonuçlarla yaptığım bir ameliyattır. Maliyet bilgisi için size özelden mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Ceylan Ş.

  29/11/2018

  Merhaba kızım 18 yaşında 80E bazen 80F sütyen kullanıyor yaşının küçük olması beni çok korkutuyor ama küçültme ameliyatı olmayı çok istiyor.
  Hangi hastaneyi kullanıyorsunuz ve fiyat bilgisi alabilirmiyim lütfen.
  Teşekkürler.

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, 18 yaşından daha küçük hastalarım da var, büyük memenin yol açtığı sağlık ve psikolojik sorunlar çok travmatik olabiliyor . Emzirmeyi koruyan teknik uygulayıp, özgüveni de çok zedeleyen bu sorunu çözebiliyorum . Size maliyet için özelden mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Seda t.

  09/01/2019

  Merhaba,

  Meme küçülme amelayatı olmak istiyorum, benim memelerim çok büyük değil, dolayısı ile iz olmaması için lazer uygulaması ile küçültme istiyorum, uyguluyor musunuz? Birde Meme küçültme fiyatlarını öğrenmek isterim? İyi günler

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba, memede lazer uygulaması yok, sadece internette bilgi kirliliği var. Ben bugün estetik plastik cerrahi yıllık büyük kongresinde meme küçültme anlattım. Hatalı vakalar oluyor, memeye lazer liposuction yapmaya çalışıyorlar , sanırım ondan bahsediyorsunuz, doğru bileğiye TPRECD dernek sayfanızdan da ulaşabilirsiniz .

   Cevap Ver

 • Avatar
  Banu T.

  30/01/2019

  Merhaba Aylin Hanım
  Meme küçültme ameliyatı olmak istiyorum. Fiyat hakkında bilgi verebilir misiniz?

  Cevap Ver

 • Avatar
  SY

  18/02/2019

  Merhaba,
  Ben meme küçültme ameliyati ile ilgileniyorum. Detayli bilgi alabirmiyim. İstanbulda yaşamıyorum, nekadar bir süre kalmaliyim. Ücreti hakkinda bilgi verebilirmisiniz.
  Tsk ederim

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba son derece fazla ve iyi sonuçlarla meme küçültme ameliyatı yapıyorum . Yeterli küçültmeyi sağlayacak tüm tekniklere hakimim. Ameliyat 2 saat civarı sürer ve 1 gece hastane yatışı sonrası 5-6 gün sonra işe dönebilirsiniz . İstanbul dışından çok hastam var ve toplam 4 gün kalmak yeterli oluyor. Maliyet için özelden mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  BA

  22/02/2019

  Merhaba aylin hanım 28 yaşındayım bir çocuk annesiyim aynı durumdan bende muzdaribim göğüslerim çok büyük ve sirt omuz ağrılarım göğüs altında sivilceler oluşuyor sizden fiyat ögrenebilirmiyim

  Cevap Ver

 • Avatar
  Münevver İ.

  22/02/2019

  Fiyat bilgisi alabilir miyiz?

  Cevap Ver

 • Avatar
  Özge g.

  04/04/2019

  Öncelikle merhaba Aylın hanım. Meme küçültme hakkında fiyat alabilir miyim sarkik olmasindan dolayi dikleştirme buna dahil mi acaba. TEŞEKKÜRLER

  Cevap Ver

 • Avatar
  Özge g.

  04/04/2019

  Öncelikle merhaba Aylın hanım. Meme küçültme hakkında fiyat alabilir miyim sarkik olmasindan dolayi dikleştirme buna dahil mi acaba…l?TEŞEKKÜRLER

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba , Meme küçültme ameliyatı sırasında memeye aynı zamanda yeni ve iyi bir şekil verilip, dikleştirme de yapılıyor . Maliyet bilgisi için özelden yazıyorum

   Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Meme küçültme sırasında tabii ki dikleştirme de yapılıyor, memenin büyük olması kadar, aşağıds taşınması da bir rahatsızlık nedenidir. Size özelden mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Avatar
  Emine k.

  09/06/2019

  Meme küçültme ameliyatı maliyet ne kadar ?

  Cevap Ver

 • Avatar
  Serpil

  16/06/2019

  Meme küçültme ameliyatı fiyatını öğrenebilir miyim

  Cevap Ver

Merak Ettiklerinizi Sorun

Soyisminiz ve mail adresiniz yayımlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yıldız * ile işaretlenmiştir.

© 2012 - 2019 / Tüm içeriklerin kullanım hakkı saklıdır.

WhatsApp chat