Vücut Estetiği

Uyluk Germe Ameliyatı

UYLUK GERME AMELİYATI

Yer çekimi, yaşlanma ve aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak, üst bacak bölgesindeki deride gevşeme ve sarkmalar meydana gelebilmektedir, Bu sarkmalar ve hatta kırışıklar, özellikle derinin ince olduğu üst-iç bacak (kasık) bölgesi civarında belirgin ve rahatsız edicidir. Kişinin mayo ve bikini giymesine engel olarak özgüven kaybına yol açabilmektedir. Yine aynı bölgede yer alabilen aşırı yağ birikintileri, bacak içlerinin birbirine sürtünmesi nedeniyle hiyen ve yaşam konforunun da bozulmasına yol açar.

Üst bacaktaki deri bolluklarının tedavisinde derinin bol olduğu bölgelerde çamaşır içine saklanacak şekilde deri kesileri yapılır ve fazla deriler çıkarılır. Tüm bacak germe istendiğinde popo hizasında kalan izler genellikle belirgin olur. Çepeçevre germeyi çok gerekli durumlarda hastaya önermek en doğru yaklaşım olacaktır. Buna karşın uyluk iç yüzünde durum farklıdır. Bu bölgedeki yağ birikintileri iç bacak konturunu düzeltmek amacıyla liposuction ile giderilebilir. Bu yöntem kolay ve iz bırakmayan bir yöntemdir, fakat zaten ince ve gevşemeye eğilimli olan iç bacakta kısıtlı ve dikkatli uygulanmalıdır. Eğer buradaki yağ dokusu etkili bir şekilde yok edilip düzgün ve gergin bir bacak konturu hedefleniyorsa, o taktirde uyluk germe (thigh lift) ameliyatı planlanmalıdır.

Uyluk germe ameliyatı hasatanede ve genel anestezi altında gerçekleştirilir. Uyluk germe ameliyatında,kasık kıvrımının 4-5 mm.içerisindeni arkaya doğru yapılan bir kesi yoluyla elips şeklinde deri ve yağ dokuları çıkartılır. Eğer deri bolluğu aşırı miktarlarda ise, nadiren bacak arkasından aşağıya doğru inen bir kesinin de eklenmesi gerekebilir. Ameliyat öncesinde bu karar hasta ile tartışılır ve birlikte karar verilir.. Deri altındaki dokuların kasık kıvrımının altındaki fasyaya sağlam bir şekilde dikilmesi ameliyatın en önemli teknik ayrıntısıdır. Üst bacak derisi serbestleştirilip eriyebilen dikişlerle kasık bölgesine dikilir. İçeride birikebilecek kan ve vücut sıvılarını toplamak için drenler yerleştirilir ve bunlar ertesi gün alınır. Ben ameliyat sonrası her hastaya 3 hafta süre ile özel bir korse giydiriyorum Bu ,hastanın ameliyat sonrası dönemi konforlu ve emniyetli geçirmesini sağlıyor Günlük aktivitelerin 1 hafta süreyle kısıtlanması istenir. Ameliyat sonunda izler külot içinde kalacaktır. Spor gibi aktivitelere 6 hafta sonra başlanabilir.

Bu ameliyatta dikiş hattı kasık bölgesi gibi doğal olarak nemli ve kontaminasyona açık bir bölgede lduğundan yara iyileşme problemleri oluşabilir. Temiz bir yara bakımıyla bundan kaçınmak mümkün olabilir.Bu sorunlar yapılan pansumanlarla birkaç hafta içinde düzelecektir.

Kesi hattı kasık çizgisinin birkaç mm.içerisindeki ince deride yer aldığndan, ilk andan itibaren çamaşır içinde gizlenebilir ve en sonında da genellikle hastayı rahatsız etmeyen belli belirsiz izler haline dönüşür.

Bu ameliyatın memnuniyetle kabul gören sonuçlarından birisi de, bazı kişilerde oldukça koyu renkli olan kasık bölgesindeki derinin uzaklaştırılmasıdır. Kasıkta yer alan kıllı bölge de çıkarılan fazla deri ile birlikte yok olacaktır.


Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Soru ve Cevaplar

 • Ayşegül ó.

  09/05/2018

  Merhabalar doktor hanim ben 1. Yil once bacaklarima vazzer lipoliz yaptirdim bu islemden sonra yaklasik 3 kg kadar verince de bacaklarimmda bir yum6sama oldu bana operasyon onerirmisniz bilmiyorum yada baska bir yontem de olur ameliyat olursa germe fiyat nedlr acaba ..sevilerimle

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba Ayşegül hanım, bacakların özellikle kasığa yakın , uyluk bölgesindeki deri gevşeme ve sarkmalara çok müsait bir deri yapısındadır. VASER ile bile çok dikkatli çalışmak gerek. Eğer sorununuz bu bölgede ise, uyluk germe oldukça fazla yaptığım bir ameliyattır, izleri de çok iyi gizlenir. Bunu rahatlıkla önerebilirim Tüm bacak germe ise, izleri açısından tartışmamız gereken bir operasyondur . Maliyet bilgileri için ayrıca mail gönderiyorum

   Cevap Ver

 • Nurcan D.

  12/05/2018

  Merhaba doktor hanım ben bundan 8 sene önce basen bölgemde lıposakşın yaptırmıştım sonrasında lıposakşın yerlerinde cukurluklar oluştu spora gttim yuruyus yaptım ama yıllardır duzelmedi şimdide bi 10 kilo kadar kilo verdim üst bacak ve iç bacakta sarkma ve aşırı yumusama oldu bunun için bacak germe yaptırabılırmıyım ayrıca bana maliyeti ne olur bilgi verirseniz sevinirim

  Cevap Ver

  • Prof. Dr. Aylin Bilgin Karabulut

   Merhaba Nurcan hanım
   Özellikle iç bacak bölgesindeki deri esnemeye ve sarkmaya çok müsaittir. Kilo vermek veya yanlış liposuction uygulaması bu duruma yol açabilir. Size uyluk germe öneririm ama önceki ameliyatınıza bağlı belirgin çökmeler varsa, bu işlemin yanısıra yağ enjeksiyonu gibi girişimler de ekmelem gerekebilecektir

   Cevap Ver

 • Nurcan

  29/05/2018

  Merhaba,
  Liposuction ve bacak gerdirme işlemleri için Türkiyede nekadar kalmam gerekiyor?

  Cevap Ver

Merak Ettiklerinizi Sorun

Soyisminiz ve mail adresiniz yayımlanmayacaktır. Zorunlu alanlar yıldız * ile işaretlenmiştir.

Tüm içeriklerin kullanım hakkı saklıdır.